Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przygotowania do przetargu na fregaty typ 31e

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 18 października 2017

BAE Systems i specjalizujące się w produkcji jednostek cywilnych Cammell Laird podpisały porozumienie o złożeniu wspólnej oferty na budowę i dostawę nowych brytyjskich fregat wielozadaniowych typ 31e.

Royal Navy ma przyjąć do służby co najmniej pięć nowoczesnych fregat typ 31e, które będą stanowić uzupełnienie większych i lepiej uzbrojonych jednostek typu City. Modułowa konstrukcja okrętów ma zwiększyć szanse na uzyskanie zleceń eksportowych / Zdjęcie: Michał Jarocki

W przypadku wygranej w przetargu przedsiębiorstwo Cammell Lair zostałoby głównym wykonawcą odpowiedzialnym za budowę serii nowoczesnych fregat typ 31e. BAE Systems mogłoby sprawować wówczas nadzór nad realizacją przedsięwzięcia, kontynuując jednocześnie prace nad nową generacją okrętów patrolowych typu River i pierwszą serią fregat rakietowych typu City (Podano imię kolejnej fregaty typ 26, 2017-09-27, HMS Forth wyszedł w morze, 2017-08-31).

- Typ 31e jest ważnym programem. Nasza wiedza w zakresie projektowania i inżynierii okrętów, systemów zarządzania walką i kampanii eksportowych sprawia, że jesteśmy w stanie przyczynić się do sukcesu tego programu. Cieszymy się z możliwości współpracy z Cammell Laird, z którym mamy silne i owocne relacje, związane z programem budowy lotniskowców i okrętów podwodnych typu Astute – powiedział Iain Stevenson, dyrektor zarządzający działu okrętowego BAE Systems.

- Cammell Laird z dużym zadowoleniem przyjmuje Narodową Strategię Budowy Okrętów i przetarg na jednostki typ 31e. Zaoferujemy brytyjski projekt okrętu i system bojowy, budowę okrętów w Wielkiej Brytanii i łańcuch dostaw obejmujący wielu podwykonawców w Wielkiej Brytanii. Będziemy współpracować z BAE Systems oraz A&P, aby skutecznie, terminowo i elastycznie zrealizować ten ważny dla kraju projekt. Cammell Laird jest dumne z roli głównego wykonawcy w przetargu na budowę okrętów typ 31e - dodał John Syvret CBE, prezes Cammell Laird. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.