Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Joint venture Lufthansy i Air China

Lotnictwo cywilne, 20 września 2016

Grupa Lufthansa i Air China podpisały dziś w Pekinie porozumienie o szeroko zakrojonej współpracy, które pozwoli im wspólnie realizować wszystkie połączenia między Europą a ChRL.

Carsten Spohr i Cai Jianjiang, prezesi Lufthansy i Air China podpisali dziś w Pekinie porozumienie o współpracy / Zdjęcie: Lufthansa

Umowa joint venture jest wprowadzeniem w życie ustaleń z listu intencyjnego podpisanego latem 2014. Porozumienie ma na celu znaczącą rozbudowę wspólnej siatki połączeń code-share przewoźników i wzmocnienie partnerstwa handlowego. Dzięki temu Grupa Lufthansa będzie mogła kontynuować opartą na partnerstwie strategię w Azji. Po zawarciu joint venture z japońskimi liniami All Nippon Airlines (ANA) i z Singapore Airlines w listopadzie 2015, jest to trzecia umowa partnerska Grupy Lufthansa na tym kontynencie.

– Jako flagowy przewoźnik Chińskiej Republiki Ludowej, Air China jest dla Grupy Lufthansa idealnym partnerem na tym rynku. To przełomowe partnerstwo wzmocni naszą pozycję konkurencyjną na trasach między Europą a Chinami. Poszerzone porozumienie pozwoli nam zaoferować dodatkowe korzyści dla klientów – powiedział Carsten Spohr, prezes zarządu i dyrektor generalny Deutsche Lufthansa AG, podczas podpisania umowy
w Pekinie. – Chiński rynek lotniczy jest jednym z najważniejszych wzrostowych rynków na świecie. Chcemy czerpać korzyści z tego wzrostu wspólnie z naszym partnerem ze Star Alliance, Air China – dodał Spohr.

– Joint venture z Lufthansą i liniami z jej grupy – Austrian Airlines i Swiss International Air Lines – jest kolejnym dużym krokiem w strategii globalizacyjnej Air China, po przystąpieniu do sojuszu Star Alliance w grudniu 2007. Obie strony mogą nadal wzmacniać wspólną pozycję konkurencyjną zarówno w Chinach, jak i w Europie. W ramach porozumienia joint venture, będziemy dalej rozwijać siatkę połączeń w Chinach, Europie
i na pozostałych rynkach. Pozwoli to również na optymalizację rozkładów, zwiększenie wyboru połączeń i zaoferowanie korzystniejszych taryf, a także zapewnienie najlepszego doświadczenia w podróży – powiedział Cai Jianjiang, prezes Air China, podczas ceremonii podpisania porozumienia joint venture.

Joint venture Grupy  Lufthansa z flagowym przewoźnikiem ChRL ma szczególne znaczenie – jest jasnym dowodem na silną obecność linii Grupy  Lufthansa na drugim najważniejszym rynku lotniczym na świecie. Wraz z transatlantycką trójstronną umową joint venture z United Airlines i Air Canada, Grupa  Lufthansa obejmuje teraz swoim zakresem wszystkie najważniejsze rynki w ramach swoich działań joint venture. W rezultacie około połowa połączeń międzykontynentalnych Lufthansy jest obsługiwana przez partnerów joint venture, zapewniając pasażerom dodatkowe korzyści Lufthansa poleci z Monachium do Iranu, 2016-07-05.

Grupa Lufthansa i Air China planują dalsze zacieśnienie współpracy w przyszłości. Rozkłady obu przewoźników będą lepiej skoordynowane, co umożliwi klientom wygodniejszy dostęp do siatki połączeń każdego przewoźnika. W perspektywie są również wspólne taryfy, modyfikacja programów korporacyjnych mająca na celu dostępność produktów dla klientów biznesowych oraz badanie możliwości optymalizacji połączeń funkcjonujących obecnie w ramach programów frequent flyer.

Porozumienie pomiędzy Lufthansą i Air China obejmuje również Austrian Airlines (Austrian eksploatują E195, 2016-01-05) i Swiss International Air Lines (CS100 Swiss na Lotnisku Chopina, 2016-08-31). Rozszerzone połączenia code-share umożliwią klientom Air China wygodne podróżowanie na trasach łączonych z i do wielu miast w Austrii, Belgii, Niemczech i Szwajcarii, przez porty przesiadkowe we Frankfurcie, Monachium, Zurychu i Wiedniu. Tym samym Lufthansa, Swiss i Austrian zyskają dzięki Air China dostęp do dodatkowych tras w Chinach, drugim największym rynku lotniczym świata. Umowa będzie w przyszłości rozszerzana o kolejne połączenia typu code-share. Wejście w życie umowy joint venture jest zaplanowane wraz z rozpoczęciem letniego rozkładu połączeń 2017 (Air China kupują Boeingi 777-300ER, 2016-01-11).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.