Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Izumo w linii

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 25 marca 2015

Japońskie Morskie Siły Samoobrony przyjęły do służby nowy śmigłowcowiec typu Izumo, Izumo (DDH 183).

Japońskie Morskie Siły Samoobrony przyjęły do służby pierwszy z serii dwóch śmigłowców typu Izumo, Izumo (DDH 183) / Zdjęcie: MO Japonii

Ceremonia przyjęcia okrętu do służby odbyła się dziś rano na terenie portu morskiego w Jokohamie, w prefekturze Kanagawa. Wejście nowego japońskiego śmigłowcowca do linii poprzedziły wielomiesięczne testy morskie oraz szkolenie i zgrywanie załogi (Próby Izumo, 2014-10-01).

Izumo jest pierwszym z serii co najmniej dwóch nowych japońskich śmigłowcowców wypierających 27 tys. t. Okręty będą w stanie przyjąć na pokład do 28 statków powietrznych, w tym śmigłowce transportowe, ZOP i wiropłaty przystosowane do prowadzenia misji poszukiwawczo-ratowniczych (SAR, Przeciwminowy MCH-101 dla Japonii, 2015-03-12) oraz przemiennopłaty MV-22 Osprey (Japonia zwiększa budżet obronny, 2015-01-12, Nowe statki powietrzne dla Japonii, 2014-11-25).  

Izumo, a także budowany od jesieni 2013 bliźniaczy DDH 184, będą służyć Japońskim Morskim Siłom Samoobrony przede wszystkim do prowadzenia misji patrolowych na wodach morza terytorialnego i wyłącznej strefy ekonomicznej państwa, a także reagowania kryzysowego, w tym misji SAR. Tajemnicą poliszynela jest plan przystosowania śmigłowcowców do prowadzenia operacji desantowych oraz ochrony japońskich archipelagów, rozsianych na wodach Morza Wschodniego, do których prawa rości sobie też m.in. ChRL (Rekordowy budżet przyjęty, 2015-01-15, Baza na Yonaguni coraz bliżej, 2014-04-01).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.