Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

USS John S. McCain wznawia podróż do Yokosuki

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 29 listopada 2017

Statek półzanurzalny MV Treasure z niszczycielem rakietowym USS John S. McCain na pokładzie wznowił podróż do Yokosuki w Japonii.

Statek półzanurzalny MV Treasure opuszcza Subic Bay na Filipinach, wznawiając podróż do Yokosuki. Jednostka transportuje na swoim pokładzie niszczyciel rakietowy USS John S. McCain / Zdjęcie: Lt. Aaron Van Driessche, USN

Po ponad miesięcznym postoju w Subic Bay na Filipinach statek półzanurzalny MV Treasure kontynuuje podróż do japońskiej Yokosuki. Na jego pokładzie znajduje się amerykański niszczyciel rakietowy USS John S. McCain (DDG 56), typu Arleigh Burke. Okręt zmierza do Japonii, gdzie przejdzie niezbędne naprawy.

MV Treasure rozpoczął podróż do Yokosuki w październiku, opuszczając Changi Naval Base w Singapurze (USS John S. McCain opuszcza Singapur , 2017-10-12). Po kilku tygodniach statek i jego cenny ładunek został skierowany do Subic Bay na Filipinach. Powodem przerwania podróży były złe warunki pogodowe, a także wykryte pęknięcia w poszyciu kadłuba USS John S. McCain, które należało usunąć, zanim można byłoby wznowić podróż do Japonii (Dłuższa droga USS John S. McCain do Yokosuki, 2017-10-23).

W Yokosuce usunięte zostaną uszkodzenia powstałe wskutek wypadku na morzu z udziałem USS John S. McCain, do którego doszło w sierpniu. Amerykański okręt zderzył się z idącym pod banderą Liberii zbiornikowcem Alnic MC. Do zdarzenia doszło nieopodal wybrzeży Singapuru. Wskutek wypadku niszczyciel został poważnie uszkodzony. Woda, która dostała się do wnętrza przez nieszczelne poszycie kadłuba, zalała niektóre pomieszczenia, w tym kajuty i część maszynowni (USS John S. McCain do Yokosuki, 2017-09-11). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.