Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USS Zumwalt po naprawie

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 07 grudnia 2016

Amerykański futurystyczny niszczyciel rakietowy USS Zumwalt opuścił Panamę i wznowił podróż do San Diego.

USS Zumwalt powinien dotrzeć do San Diego w połowie grudnia / Zdjęcie: USN

Przed kilkoma dniami niszczyciel rakietowy USS Zumwalt (DDG 1000), typu Zumwalt, opuścił zakłady MEC Shipyards Balboa w Panamie i wznowił podróż do San Diego. W ostatnich tygodniach amerykański okręt przechodził naprawy, prowadzone m.in. przez specjalistów z Naval Sea Systems Command. Prace objęły elementy układu napędowego, których awaria uniemożliwiła jednostce przejście przez Kanał Panamski o własnych siłach (Awaria USS Zumwalt, 2016-11-23).

Uważa się, że USS Zumwalt dotrze do Naval Base San Diego w połowie grudnia. Następnie okręt przejdzie ostatnie prace wykończeniowe, obejmujące m.in. montaż kluczowego wyposażenia, w tym urządzeń obserwacyjnych i elementów uzbrojenia (Prace wykończeniowe Zumwaltów , 2016-11-28). Przedsięwzięcie będzie realizowane m.in. przez BAE Systems. W 2017 okręt ponownie wyjdzie w morze, aby przejść serię testów. Będą one niezbędne do uzyskania przez USS Zumwalt całkowitej zdolności operacyjnej i rozpoczęcia działań bojowych.

USS Zumwalt jest pierwszym z 3 amerykańskich niszczycieli rakietowych typu Zumwalt. Okręt przyjęto do służby 15 października (USS Zumwalt w linii, 2016-10-15). Obecnie w zakładach General Dynamics Bath Iron Works w stanie Maine trwają prace na pozostałymi 2 jednostkami tego typoszeregu, USS Michael Monsoor (DDG 1001, Chrzest USS Michael Monsoor, 2016-06-23) i USS Lyndon B. Johnson (DDG 1002, Rozwój Zumwaltów, 2016-02-12). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.