Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Naprawa USS Zumwalt

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 22 września 2016

Amerykański niszczyciel rakietowy USS Zumwalt przejdzie naprawę układu napędowego.

USS Zumwalt pozostaje unieruchomiony w Naval Station Norfolk w oczekiwaniu na naprawę elementów układu napędowego. 15 października okręt zostanie przyjęty do służby. Ceremonia odbędzie się w Baltimore w stanie Maryland / Zdjęcie: USN

Na początku września nowy amerykański niszczyciel rakietowy USS Zumwalt (DDG 1000), typu Zumwalt, opuścił stocznię General Dynamics Bath Iron Works w stanie Maine i rozpoczął podróż do nowego portu macierzystego. Jednym z przystanków w drodze do Naval Base San Diego w Kalifornii jest baza Norfolk w Wirginii, do której okręt wszedł 14 września (USS Zumwalt w drodze do San Diego, 2016-09-08).

Przed kilkoma dniami USS Zumwalt miał opuścić Naval Station Norfolk, aby kontynuować testy morskie i szkolenie załogi. W trakcie przygotowań do wyjścia w morze marynarze służący na okręcie wykryli usterkę techniczną, która powstała wskutek dostania się wody morskiej do elementów układu napędowego.

Dowództwo US Navy podjęło decyzję o zatrzymaniu USS Zumwalt w bazie. Okręt przejdzie przegląd, który pozwoli ocenić jego stan techniczny i opracować plan naprawy. Uważa się, że prace naprawcze mogą potrwać 10-14 dni. Po ich zakończeniu niszczyciel wyjdzie w morze, aby kontynuować podróż do San Diego (USS Zumwalt odebrany, 2016-05-23).

USS Zumwalt jest pierwszym z serii 3 niszczycieli rakietowych typu Zumwalt zamówionych przez US Navy. Obecnie z Bath trwają prace nad pozostałymi 2 jednostkami: USS Michael Monsoor (DDG 1001, Chrzest USS Michael Monsoor, 2016-06-23). i USS Lyndon B. Johnson (DDG 1002, Rozwój Zumwaltów, 2016-02-12).  


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.