Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Naprawa USS Zumwalt

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 22 września 2016

Amerykański niszczyciel rakietowy USS Zumwalt przejdzie naprawę układu napędowego.

USS Zumwalt pozostaje unieruchomiony w Naval Station Norfolk w oczekiwaniu na naprawę elementów układu napędowego. 15 października okręt zostanie przyjęty do służby. Ceremonia odbędzie się w Baltimore w stanie Maryland / Zdjęcie: USN

Na początku września nowy amerykański niszczyciel rakietowy USS Zumwalt (DDG 1000), typu Zumwalt, opuścił stocznię General Dynamics Bath Iron Works w stanie Maine i rozpoczął podróż do nowego portu macierzystego. Jednym z przystanków w drodze do Naval Base San Diego w Kalifornii jest baza Norfolk w Wirginii, do której okręt wszedł 14 września (USS Zumwalt w drodze do San Diego, 2016-09-08).

Przed kilkoma dniami USS Zumwalt miał opuścić Naval Station Norfolk, aby kontynuować testy morskie i szkolenie załogi. W trakcie przygotowań do wyjścia w morze marynarze służący na okręcie wykryli usterkę techniczną, która powstała wskutek dostania się wody morskiej do elementów układu napędowego.

Dowództwo US Navy podjęło decyzję o zatrzymaniu USS Zumwalt w bazie. Okręt przejdzie przegląd, który pozwoli ocenić jego stan techniczny i opracować plan naprawy. Uważa się, że prace naprawcze mogą potrwać 10-14 dni. Po ich zakończeniu niszczyciel wyjdzie w morze, aby kontynuować podróż do San Diego (USS Zumwalt odebrany, 2016-05-23).

USS Zumwalt jest pierwszym z serii 3 niszczycieli rakietowych typu Zumwalt zamówionych przez US Navy. Obecnie z Bath trwają prace nad pozostałymi 2 jednostkami: USS Michael Monsoor (DDG 1001, Chrzest USS Michael Monsoor, 2016-06-23). i USS Lyndon B. Johnson (DDG 1002, Rozwój Zumwaltów, 2016-02-12).  


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.