Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Postępuje budowa brazylijskiego Scorpene

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 16 stycznia 2018

Fragment kadłuba pierwszego brazylijskiego okrętu podwodnego typu Riachuelo został przetransportowany do hali montażu końcowego.

Brazylijski okręt podwodny Riachuelo, typu Riachuelo ma zostać zwodowany w br., a dwa lata później wejść do służby / Zdjęcie: MO Brazylii

Fragment kadłuba okrętu podwodnego Riachuelo (S40), typu Riachuelo, który tworzą jego trzy złączone ze sobą sekcje, został przetransportowany do hali montażu końcowego nad Zatoką Sepetiba, nieopodal Rio de Janeiro. Następnie zostanie on złączony z pozostałymi dwiema sekcjami kadłuba, co zakończy najważniejszą część budowy okrętu.

Producent jednostki, Itaguaí Construções Navais (ICN), spółka joint-venture brazylijskiego koncernu Odebrecht i francuskiej Naval Group, zakłada, że Riachuelo zostanie zwodowany w drugiej połowie 2018. Następnie rozpoczną się prace wykończeniowe na okręcie, które poprzedzą jego testy morskie.

Riachuelo jest pierwszym z czterech okrętów podwodnych typu Riachuelo budowanych dla Marinha do Brasil (marynarki wojennej Brazylii) przez ICN. Pozostałe jednostki znajdują się na różnych etapach konstrukcji. Wszystkie zostaną zbudowane w oparciu o projekt francuskich Scorpene.

Nowe brazylijskie okręty podwodne budowane są w ramach Programa de Desenvolvimento de Submarinos (PROSUB, Kolejne opóźnienie Prosub?, 2016-01-22). Zakłada on również konstrukcję co najmniej jednego OP o napędzie atomowym, który również powstanie przy współudziale francuskiego przemysłu stoczniowego. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.