Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Więcej Guarani

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 20 listopada 2015

Iveco Veículos de Defesa może otrzymać długo wyczekiwane zlecenie na produkcję seryjnych wozów bojowych VBTP-MR Guarani 6x6.

Jeżeli Brazylijczykom szybko uda się zakończyć procedury prawne, kontrakt na produkcję i dostawę pierwszej partii seryjnych wozów bojowych VBTP-MR Guarani 6x6 zostanie zawarty przed końcem roku / Zdjęcie: Michał Jarocki

Najprawdopodobniej przed końcem roku władze w Brasílii zawrą porozumienie z Iveco Veículos de Defesa w sprawie kontynuacji produkcji wozów bojowych VBTP-MR (Viatura Blindada Transporte de Pessoal - Média de Rodas) Guarani 6x6. Brazylijski producent ma otrzymać zlecenie na montaż i dostawę 1200 seryjnych transporterów opancerzonych, które uzupełnią w linii blisko 200 pojazdów tego typu, już eksploatowanych przez Exército Brasileiro (wojsk lądowych Brazylii).

Pierwsze VBTP-MR Guarani trafiy do wojsk lądowych wiosną 2014 (Guarani oficjalnie w służbie, 2014-03-25). Dotąd Exército Brasileiro odebrały 188 pojazdów tego modelu, które służyły do testów poligonowych i ostatecznej oceny konstrukcji. Wozy montowane są w zakładach Iveco Veículos de Defesa w Sete Lagoas, na terenie stanu Minas Gerais.

W maju z linii montażowej w Sete Lagoas zjechał ostatni z przedseryjnych VBTP-MR Guarani. Przedstawiciele brazylijskiego producenta ostrzegli wówczas, że jeżeli władze centralne szybko nie zadecydują o kupnie seryjnych wozów, zakłady Iveco będą musiały wstrzymać pracę, a przedsiębiorstwo odeśle część personelu na przymusowe urlopy (Produkcja Guarani zagrożona, 2015-05-27; Iveco czeka na kolejne zlecenie, 2015-04-30).

Przed kilkoma laty władze w Brasílii nakreśliły plan zakupu 2044 wozów bojowych VBTP-MR Guarani w kilku wersjach. Dostawy mają zakończyć się w latach 2030. Niestety, kryzys finansów publicznych zmusił Brazylijczyków do modyfikacji harmonogramu programu zakupowego i odłożenia kupna pierwszej partii seryjnych Guarani. Podobny, lub nawet gorszy, los spotkał inne projekty brazylijskiego ministerstwa obrony, w tym plan budowy pierwszego w historii kraju atomowego okrętu podwodnego czy kupno rosyjskich zestawów obrony powietrznej Pancyr-S1 (Brazylijski OP z opóźnieniem, 2015-11-10; Brazylia rezygnuje z Pancyrów?, 2015-10-15 ).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.