Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Brazylijski OP z opóźnieniem

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 10 listopada 2015

Brazylijski atomowy okręt podwodny wejdzie do służby z kilkuletnim opóźnieniem.

Brazylia postanowiła opóźnić budowę pierwszego atomowego okrętu podwodnego / Rysunek: MO Brazylii

Dowództwo Marinha do Brasil (marynarki wojennej Brazylii) poinformowało, że zasadniczy etap budowy pierwszego atomowego okrętu podwodnego, przyszłego Álvaro Alberto (SN10), zostanie zrealizowany dopiero w połowie lat 2020. Przyczyną powstałych opóźnień są problemy budżetowe resortu obrony, wynikające z pogarszającego się stanu finansów publicznych.

Nowy atomowy OP powstanie w ramach wieloletniego przedsięwzięcia PROSUB (PROgrama de SUBmarinos). Pod koniec 2014 dowództwo Marinha do Brasil ogłosiło zamiar wprowadzenia do służby 15 konwencjonalnych i 6 atomowych okrętów podwodnych. Jednostki zostaną zbudowane w kraju, przy wykorzystaniu lokalnie opracowanej technologii i we współpracy z partnerami zagranicznymi (Ambitne plany brazylijskiej MW, 2014-12-18; Plany zakupowe marynarki wojennej Brazylii, 2014-10-15). Wszystkie jednostki powinny powstać do połowy obecnego stulecia.

W ramach pierwszego etapu PROSUB Marinha do Brasil pozyska 4 konwencjonalne OP. Okręty zostaną zbudowane w oparciu o projekt francuskich Scorpène, opracowany przez grupę stoczniową DCNS (Opóźnienie dostawy brazylijskiego Scorpene, 2015-02-18). Producent z Francji udzieli wsparcia Brazylijczykom podczas prac nad projektem i budową wspomnianego Álvaro Alberto.

W ostatnich miesiącach brazylijski resort obrony został zmuszony do ustalenia nowych priorytetów zbrojeniowych. Brasília zdecydowała się spowolnić tempo dostaw nowych wozów bojowych VBTP-MR Guarani 6x6 (Wypadek VBTP-MR Guarani, 2015-06-12; Produkcja Guarani zagrożona, 2015-05-27). Niewykluczone, że Brazylia ostatecznie zrezygnuje z kupna rosyjskich zestawów obrony powietrznej, Pancyr-S1 (Brazylia rezygnuje z Pancyrów?, 2015-10-15).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.