Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Załoga HNLMS Friesland przejmuje narkotyki

Marynarka wojenna, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 20 sierpnia 2018

Holenderski okręt patrolowy HNLMS Friesland uczestniczył w akcji udaremnienia przemytu narkotyków w rejonie Karaibów.

Okręt patrolowy HNLMS Friesland (P842), typu Holland, będzie prowadził działania operacyjne w rejonie Karaibów do końca listopada / Zdjęcie: MO Holandii

Akcję przeprowadzono, gdy okręt patrolowy HNLMS Friesland (P842), typu Holland, przemierzał wody w rejonie Karaibów. Załoga jednostki wykryła łódź idącą pod banderą Wenezueli, która wydała się marynarzom podejrzana ze względu na wykonywanie dziwnych manewrów na morzu.

Przez kilka godzin łódź śledzona była m.in. przez śmigłowiec morski NH90 NFH, który wystartował z pokładu HNLMS Friesland (Holandia odebrała ostatni śmigłowiec NH90, 2016-06-15). W pewnym momencie oficer dowodzący holenderskim okrętem podjął decyzję o zatrzymaniu śledzonej jednostki w celu przeszukania. Następnie wysłano w jej kierunku grupy abordażowe poruszające się na szybkich łodziach półsztywnych (Sukces HNLMS Friesland na Karaibach, 2013-03-08).

Po zatrzymaniu i przeszukaniu łodzi okazało się, że służyła ona do przemytu narkotyków z Ameryki Południowej na północ. Holenderscy marynarze zdołali zabezpieczyć ładunek 406 kg kokainy, który następnie zniszczono w morzu. W akcji uczestniczyli członkowie straży wybrzeża Sint Maarten – terytorium zależnego Holandii. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra