Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Załoga HNLMS Friesland przejmuje narkotyki

Marynarka wojenna, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 20 sierpnia 2018

Holenderski okręt patrolowy HNLMS Friesland uczestniczył w akcji udaremnienia przemytu narkotyków w rejonie Karaibów.

Okręt patrolowy HNLMS Friesland (P842), typu Holland, będzie prowadził działania operacyjne w rejonie Karaibów do końca listopada / Zdjęcie: MO Holandii

Akcję przeprowadzono, gdy okręt patrolowy HNLMS Friesland (P842), typu Holland, przemierzał wody w rejonie Karaibów. Załoga jednostki wykryła łódź idącą pod banderą Wenezueli, która wydała się marynarzom podejrzana ze względu na wykonywanie dziwnych manewrów na morzu.

Przez kilka godzin łódź śledzona była m.in. przez śmigłowiec morski NH90 NFH, który wystartował z pokładu HNLMS Friesland (Holandia odebrała ostatni śmigłowiec NH90, 2016-06-15). W pewnym momencie oficer dowodzący holenderskim okrętem podjął decyzję o zatrzymaniu śledzonej jednostki w celu przeszukania. Następnie wysłano w jej kierunku grupy abordażowe poruszające się na szybkich łodziach półsztywnych (Sukces HNLMS Friesland na Karaibach, 2013-03-08).

Po zatrzymaniu i przeszukaniu łodzi okazało się, że służyła ona do przemytu narkotyków z Ameryki Południowej na północ. Holenderscy marynarze zdołali zabezpieczyć ładunek 406 kg kokainy, który następnie zniszczono w morzu. W akcji uczestniczyli członkowie straży wybrzeża Sint Maarten – terytorium zależnego Holandii. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.