Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Obsługa Orlików i C295

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, Strategia i polityka, 24 stycznia 2019

Airbus podpisał na kolejne cztery lata umowę, w ramach której zapewni obsługę techniczną i przeglądy naprawcze samolotów transportowych średniego zasięgu C295 i samolotów szkolnych PZL-130 Orlik, eksploatowanych przez Siły Powietrzne RP.

Obsługą techniczną samolotów PZL-130 Orlik i C295 (na zdjęciu) zajmują się zakłady Airbusa na warszawskim Okęciu / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

W ramach tej umowy Airbus przeprowadzi w Centrum Obsługowym zlokalizowanym na warszawskim Okęciu w obsługę 16 samolotów C295 z 8. Bazy Lotnictwa Transportowego w Krakowie i 28 samolotów szkoleniowych PZL-130 Orlik ze składu 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu.

Prezes PZL Warszawa-Okęcie Manuel Heredia powiedział: Jesteśmy wdzięczni za zaufanie, jakim obdarzył nas, klient podpisując umowę, w ramach której będziemy nadal zapewniać polskim Siłom Powietrznym opłacalną kosztowo obsługę i modernizację floty samolotów C295, a także usługi pozwalające na eksploatację samolotów szkolnych i szkolenie przyszłych pilotów wojskowych.

Centrum Obsługowe w Warszawie to druga w Europie placówka Airbusa specjalizująca się w obsłudze transportowców C295. Świadczy ona również usługi na rzecz wojsk lotniczych Czech i Kazachstanu (Podpisanie kontraktu na modernizację Orlików, 2017-12-19, 6 lat centrum obsługi C295, 2017-11-21).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.