Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze Rafale już w Katarze

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 07 czerwca 2019

Pierwszych 5 wielozadaniowych samolotów bojowych Dassault Rafale, przeznaczonych dla wojsk lotniczych Kataru wylądowało w bazie lotniczej Duchan na zachodnim wybrzeżu emiratu, 5 czerwca o 16:45 czasu miejscowego. Samoloty przyleciały do kraju bezpośrednio z Francji, w eskorcie wielozadaniowego samolotu transportowo-tankującego A330 MRTT Phénix Armée de l'Air (wojsk lotniczych Francji, Pierwsza misja Phénixa, 2019-01-18).

Emir Tamim ibn Hamad Al Sani wziął udział w ceremonii powitania Rafale w kraju / Zdjęcie: MO Kataru

W ceremonii powitania Rafale wziął udział dowódca sił zbrojnych Kataru emir Tamim ibn Hamad Al Sani, wicepremier i minister stanu ds. obrony Kataru Chalid ibn Muhammad al-Attija, prezes i dyrektor generalny Dassault Aviation Eric Trappier, dyrektor MBDA Jean Luc Lamothe, ambasador Francji w Katarze Franck Gellet oraz przedstawiciele sił zbrojnych i wojsk lotniczych Kataru.

Władze emiratu zamówiły 36 Rafale, z elementami standardu F3-R, wdrożonego do eksploatacji w siłach zbrojnych Francji. Pierwsza umowa dotycząca nabycia 24 samolotów została podpisana w maju 2015, a kolejnych 12 – w grudniu 2017.

Uroczystość przekazania pierwszego Rafale dla wojsk lotniczych Kataru odbyła się na początku lutego w zakładach Dassault Aviation w Mérignac.  Do czasu przylotu do kraju samoloty pozostawały we Francji, gdzie odbywało się szkolenie ich pilotów i personelu służb inżynieryjno-lotniczych (Pierwszy Rafale dla Kataru, 2019-02-06).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.