Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

FIA i RIAT odwołane

Imprezy branżowe, Lotnictwo wojskowe, Lotnictwo cywilne, 20 marca 2020

Kolejne dwa ważne wydarzenia dla przemysłu lotniczo-kosmicznego i entuzjastów awiacji zostały odwołane z powodu pandemii Covid-19. Nie odbędą się tegoroczne edycje Farnborough International Airshow (FIA, na zdjęciu) i Royal International Air Tattoo.

/ Zdjęcie: Farnborough International Airshow

Po bardzo starannym rozważeniu bezprecedensowy wpływ globalnej pandemii koronawirusa wymusił tę decyzję w interesie zdrowia i bezpieczeństwa naszych wystawców, odwiedzających, kontrahentów i personelu. Kilka głównych czynników towarzyszących wybuchowi… uniemożliwia nam stworzenie i przeprowadzenie pokazów. Rozumiemy, że ta wiadomość będzie niesamowitym rozczarowaniem dla całego międzynarodowego przemysłu lotniczego, nie wspominając o naszych ważnych wystawcach, dostawcach i odwiedzających. Ale zapewniamy, że jesteśmy zdeterminowani, aby kontynuować współpracę i zapewnimy, że Farnborough International Airshow powróci w 2022 lepszy niż kiedykolwiek – piszą organizatorzy wystawy w Farnborough, która miała się odbyć w dn. 20–24 lipca (FIA 2018: Airbus na drugim miejscu , 2018-07-20, FIA 2018: Doskonałe wyniki Boeinga , 2018-07-20, FIA 2018: Bombardier idzie do wojska, 2018-07-20, FIA 2018: Aero ujawnia F/A-259, 2018-07-18).

Natomiast organizatorzy RIAT, zaplanowanego w dn. 17–19 lipca mówią, że obecny globalny stan zagrożenia zdrowia to trudne i bezprecedensowe środowisko… pogarszające się z dnia na dzień. Air Tattoo angażuje siły zbrojne wielu krajów, personel medyczny, [brytyjskie] służby wojskowe i ratownicze, z których wiele wnosi podstawowy wkład w walkę z tym kryzysem. Uważamy, że organizacja naszego wydarzenia odwróciłaby ich uwagę od niej. Pokazy mają odbyć się w 2021, z okazji 50. rocznicy Air Tattoo.

Wiele wydarzeń w branży lotniczej na całym świecie zostało anulowanych w wyniku rozprzestrzeniania się koronawirusa. W ostatnich tygodniach anulowano m.in. Aircraft Interiors Expo, Aero Friedrichshafen, ILA, EBACE, FIDAE oraz Navy League’s Sea-Air-Space i Army Aviation Association of America (Aero Friedrichshafen przełożone na 2021 , 2020-03-19, ILA 2020 odwołana, 2020-03-19, Tegoroczne EBACE odwołane, 2020-03-16).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra