Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dialog techniczny na Sonę

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 25 maja 2020

Inspektorat Uzbrojenia MON opublikował 22 maja informację o zamiarze przeprowadzenie dialogu technicznego związanego z pozyskaniem systemu obrony powietrznej bardzo krótkiego zasięgu, mającego zdolność do rażenia z ziemi pocisków artyleryjskich, moździerzowych i rakietowych na torze lotu (ang. counter rocket artillery and mortar, C-RAM), pilotowanych środków napadu powietrznego i bezzałogowych statków latających, kryptonim Sona.

Zestaw Sona ma zastąpić w WP samobieżne zestawy przeciwlotnicze ZSU-23-4 Szyłka i ZSU-23-4MP Biała / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Dialog techniczny będzie obejmował ocenę możliwości spełnienia przez oferowany sprzęt wojskowy wstępnie określonych wymagań, które zostaną przesłane zainteresowanym podmiotom po zgłoszeniu chęci i zakwalifikowaniu do udziału w dialogu technicznym (Zmodernizowane ZSU-23-4 dla Indii , 2014-11-26, RMCD 2013: Debiut ORG Mk 2, 2013-05-19, MANTIS w Luftwaffe, 2012-11-27).

IU MON zamierza też oszacować wstępne koszty realizacji zadania i harmonogram dostaw, zidentyfikować ograniczenia i uwarunkowania związane z transferem technologii oraz ryzyka dla programu, a także zidentyfikować możliwości i sposoby potwierdzenia założeń technicznych, kosztów cyklu eksploatacji i wsparcia logistycznego (Szkolenie żołnierzy Czarnej Dywizji, 2017-03-13).

Wojsko zakłada, że dialog techniczny na Sonę zostanie przeprowadzony od 1 października do 18 grudnia 2020. Przedsiębiorstwa zainteresowane udziałem mogą przesyłać zgłoszenia do 19 czerwca br.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra