Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Frontex wybiera morskie Herony

Przemysł lotniczy, Służby państwowe, 20 października 2020

Europejska Agencja Straży Granicznej i Przybrzeżnej (Frontex) zawarła kontrakt z Airbus Defence and Space Airborne Solutions (ADAS), spółką w 100% zależną od Airbus Defence and Space i jej długoletnim partnerem Israel Aerospace Industries (IAI) kontrakt dotyczący świadczenia usług nadzoru akwenów morskich z użyciem bezzałogowych statków latających Heron w wersji morskiej (Izraelskie Herony nad morzem, 2016-10-28).

Bsl Heron w konfiguracji operacyjnej może spędzić w powietrzu ponad 24 h / Zdjęcie: Airbus

Usługa będzie świadczona w Grecji i/lub we Włoszech i/lub na Malcie, na mocy umowy ramowej. Obejmie ona dostawy bsl z wyposażeniem i częściami zamiennymi, sprzętu łączności i pasma telekomunikacyjnego oraz wszystkich niezbędnych ekspertów zarządzających systemem i zapewniających wsparcie operacyjne. Na mocy umowy Airbus i IAI będą wykonywać uprzednio zaplanowane misje i loty doraźne.

Bezzałogowce będą odpowiednio wyposażone (np. w głowicę optoelektroniczną do obserwacji w dzień i w podczerwieni do lotów nocnych, morski radar patrolowy wyprodukowany przez IAI i system automatycznej identyfikacji jednostek pływających), odpowiednie urządzenia łączności oraz system sterowania lotem i wsparcia misji z ziemi. Heron podczas lotu w zasięgu wzroku wykorzystuje bezpośrednie łącze radiowe, a gdy rozpoczyna lot poza zasięgiem wzroku przechodzi do sterowania za pośrednictwem łącza satelitarnego. Pozwala to przesyłać informacje w czasie rzeczywistym lub gdy lat odbywa się na małej wysokości nad morzem. Informacje uzyskiwane za pośrednictwem bsl będą przekazywane do centrum dowodzenia i kierowania Fronteksu, a także do odpowiednich ośrodków straży wybrzeża/granicznej (Najdłuższa misja Falco EVO, 2019-07-15, Patrolowce dla greckiej straży wybrzeża, 2019-01-29, Asseco stworzy system ochrony granic UE, 2019-01-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.