Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

FIDAE 2022: Embraer z zamówieniami na sensory

Imprezy branżowe, Transakcje, Przemysł zbrojeniowy, 06 kwietnia 2022

Podczas targów FIDAE 2022 Embraer otrzymał dwa zamówienia Forças Armadas Brasileiras (sił zbrojnych Brazylii) na dostawę sensorów. Pierwsze z nich dotyczy realizacji drugiej fazy programu Sistema Integrado de Monitoramento de Fronteira (SISFRON) związanego z systemem monitorowania granic.Drugie z kolei dotyczy dostawy dodatkowych trójwspółrzędnych stacji radiolokacyjnych Saber M60.

Cztery dodatkowe radary Saber M60 zostaną dostarczone w nowej wersji 2.0/ Zdjęcie: Embraer

Dodatkowe sensory nadgraniczne uzupełnią systemy pozyskane w ramach fazy pilotażowej programu SISFRON. Budowany system monitorowania granic obejmuje nie tylko sensory, lecz również systemy dowodzenia i kierowania wspierające Exército Brasileiro (wojska lądowe). Pozwala to na sprawniejszą reakcję na zagrożenia, kontrolę terenu i zaznaczanie obecności państwowej administracji w najbardziej odległych zakątkach Brazylii.

Dotychczas Embraer wzmocnił zdolności operacyjne Zachodniego Dowództwa Wojskowego. Docelowo SISFRON pozwoli utworzyć system monitorowania całej granicy lądowej Brazylii o długości blisko 17 tys. km i na obszarze o szerokości 150 km. Poza skuteczniejszym militarnym zabezpieczeniem granic być może ważniejszym celem programu jest zwalczanie transgranicznej przestępczości rozwijającej się na peryferiach Brazylii (Brazylia planuje wzrost budżetu obronnego, 2016-09-18).

Drugie z zamówień dotyczy 4 dodatkowych stacji radiolokacyjnych Saber M60 do monitorowania przestrzeni powietrznej. Radary tego typu są dostosowane do wykrywania nisko poruszających się celów, jak również pełnienia roli radaru artyleryjskiego. Saber M60 zostaną dostarczone w nowej wersji 2.0.

Zakup wpisuje się w założenia planu modernizacji Plano Estratégico do Exército 2020–2023 (PEEx). Jego realizacja pozwoli rozwinąć zdolności operacyjne brazylijskiego wojska. Radary Saber M60 zostały opracowane i są produkowane samodzielnie przez brazylijski przemysł co przełoży się także na korzyści przemysłowe (Prezentacja radaru Saber M200 Vigilante, 2021-12-13).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.