Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rosjanie zainteresowani Centauro

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, Wojska lądowe, 07 grudnia 2010

Wraz z powstaniem spółki Iveco i Rostechnołogie - dla produkcji samochodów LMV - ujawniono, że Rosja zainteresowana jest włoskimi niszczycielami czołgów Centauro i transporterami Freccia.

</span>Centauro został zakupiony przez wojska lądowe Włoch, Hiszpanii i Omanu. Niewielka seria trafiła również do oddziałów Gwardii Narodowej w USA. Pojazd może być uzbrojony w armatę kalibru 105 lub 120 mm / Zdjęcie: Oto Melara

Informację o zawiązaniu spółki joint-venture, z równym kapitałem Iveco i Rostechnołogii, podano 3 grudnia, w czasie spotkania delegacji rządowej obu państw w Soczi. Spółka będzie zajmowała się produkcją i montażem samochodów patrolowych Iveco LMV w zakładach KamAZ. Zakłada się, że resorty siłowe mogą kupić nawet do 2500 tych pojazdów (zobacz: Iveco zamiast Tigrów). Na razie jednak władze nie złożyły jeszcze formalnego zamówienia na te pojazdy.

Jednocześnie przekazano jeszcze bardziej zaskakującą informację, o poważnym zainteresowaniu Rosjan niszczycielami czołgów Centauro i stworzonym na jego podwoziu bwp Freccia.

Według ministra obrony Ignazio La Russa, Włosi w najbliższym czasie przekażą Rosjanom po dwa pojazdy tego typu do prób. Dodał, że ewentualny zakup pojazdów lub ich technologii, jest bardzo prawdopodobny.

Jest to kolejny przejaw zainteresowania Moskwy zachodnią techniką wojskową. Przypomnijmy, że Kreml prowadzi rozmowy w sprawie zakupu i produkcji licencyjnej nowoczesnych okrętów desantowych (zobacz: Śmigłowcowiec z przetargu), rozpocznie produkcję izraelskich bsl (zobacz: Izraelskie komponenty bsl dla Rosji), a także jest zainteresowany rozwojem - wspólnie z Niemcami - nowego czołgu podstawowego. Celem jest zmniejszeniem opóźnienia technologicznego, w stosunku do zachodniego przemysłu obronnego.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.