Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejna eskadra Su-30MKI

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 26 września 2012

Indyjskie wojska lotnicze poinformowały o planach sformowania kolejnej eskadry myśliwców Su-30MKI. Samoloty będą stacjonować pod granicą z Pakistanem.

Zgodnie z zapowiedziami sprzed kilku lat, Indie chcą dysponować 17 eskadrami wyposażonymi w Su-30MKI (łącznie ponad 270 myśliwców) / Zdjęcie: IAF

Nowa eskadra będzie ósmą jednostką wyposażoną w myśliwce Su-30MKI w strukturze wojsk lotniczych Indii i zarazem trzecią utworzoną na przestrzeni kilkunastu ostatnich miesięcy. Uzyskanie pełnej gotowości operacyjnej planowane jest na grudzień br. Eskadra ma stacjonować w bazie Sirsa w stanie Hariana na północy kraju.

Na tym jednak nie kończą się plany New Delhi. Zgodnie z zapowiedziami sprzed kilku lat, Indie chcą dysponować łącznie 17 eskadrami wyposażonymi w Su-30MKI – łącznie ponad 270 myśliwcami. Pierwotnie zakładano, że wszystkie zostaną sformowane do 2018.

Nie wiadomo jednak, na ile obecne plany są realne, zwłaszcza w kontekście pogarszającego się stanu technicznego samolotów znajdujących się w indyjskich wojskach lotniczych (Jak na wojnie..., 2012-03-20; Indie wstrzymały loty Su-30MKI, 2011-12-16) i niskiego poziomu wyszkolenia pilotów (Wszystkie Hawki w Indiach, 2012-08-20; Kolejne Hawki dla Indii, 2012-09-14).

Zaledwie wczoraj New Delhi ogłosiło reaktywację 220. eskadry myśliwskiej, stacjonującej w bazie wojsk lotniczych Halwara w stanie Pendżab na północnym-zachodnie kraju. Podobnie jak jednostka, która ma zostać sformowana w grudniu, także i ta podlega operacyjnie zachodniemu dowództwu wojsk lotniczych (WAC).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.