Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Airbus potwierdza wygraną w Indiach

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 08 stycznia 2013

Przedstawiciele Airbus Military potwierdzili dzisiaj wybór tego europejskiego producenta, jako dostawcy 6 samolotów tankujących A330 MRTT dla wojsk lotniczych Indii.

Zdjęcie: Airbus Military

Airbus Military w ogłoszonym dziś komunikacie poinformował również, że już wkrótce rozpoczną się szczegółowe negocjacje, a umowa zostanie podpisana jeszcze przed końcem 2013. O wyborze samolotu Airbus A330 MRTT dla wojsk lotniczych Indii informowały w ubiegłym tygodniu miejscowe media, powołując się na informacje z ministerstwa obrony Indii (Airbus A330 MRTT wygrywa w Indiach, 2013-01-05).

Jest to już drugi wygrany przez Airbus Military przetarg na te samoloty. Pierwszy, ogłoszony w 2006, został jednak unieważniony po czterech latach, na etapie szczegółowych negocjacji (A330-200 MRTT za drogie dla Indii, 2010-02-01).

Europejski koncern, podobnie jak ministerstwo obrony Indii, nie podał wstępnej wartości kontraktu. Według ceny katalogowej, wartość sześciu samolotów Airbus A330 MRTT wynosi 1,25-1,38 mld USD, w zależności od wyposażenia. Cena może być jednak mniejsza. Nieoficjalne informacje wskazują bowiem, że New Delhi przewiduje w dalszej przyszłości zakup kolejnych 6 tankowców, co może zostać wykorzystane w szczegółowych rozmowach z przedstawicielami europejskiego koncernu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.