Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przedłużenie terminu offsetu za Rosomaki

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 09 maja 2013

Rada Ministrów przyjęła informację dotyczącą zobowiązań offsetowych w ramach umowy zawartej 1 lipca 2003  między Skarbem Państwa RP a Patrią Land Services Oy. Jednocześnie przedłużono termin 3 okresu rozliczeniowego w ramach aneksu do umowy offsetowej.

Zdjęcie: Ministerstwo Obrony Narodowej

Rada Ministrów wydała oświadczenie, w którym stwierdza, że przyjęła informację dotyczącą uzgodnionych między Patrią a Skarbem Państwa RP zobowiązań offsetowych nr 38A.1 – 38A.3 w ramach umowy offsetowej zawartej 1 lipca 2003 między Skarbem Państwa RP a Patrią Land Services Oy oraz przedłużenia terminu trzeciego okresu rozliczeniowego w ramach aneksu nr 2 do umowy offsetowej z Patrią, przedłożoną przez ministra gospodarki.

13 marca br. strona polska (reprezentowana przez ministra gospodarki) porozumiała się z Patrią w kwestii zawartości merytorycznej zobowiązań offsetowych, których przedmiotem są: nieodpłatne przekazanie licencji obejmującej produkcję oraz sprzedaż zmodernizowanych i zmodyfikowanych pojazdów Rosomak oraz modernizacji i modyfikacji na rzecz Ministerstwa Obrony Narodowej, nieodpłatne przekazanie nowoczesnej technologii wsparcia eksploatacji pojazdów (Life Cycle Suport) i zakup zmodernizowanego pojazdu Rosomak przez Patrię.

Strony umowy offsetowej (Skarb Państwa i  Patria Land Services Oy) jako końcowy termin realizacji zobowiązań offsetowych ustaliły 30 czerwca 2013. Spowodowało to  potrzebę przesunięcia terminu rozliczeniowego z 31 marca 2013 na 30 czerwca 2013 w ramach aneksu nr 2 do umowy offsetowej.
Umożliwi to wywiązanie się Patrii z umowy offsetowej i uniknięcie płacenia kar umownych, a Wojskowym Zakładom Mechanicznym SA w Siemianowicach Śląskich dalszą produkcję i modyfikację Rosomaków. Licencja na ich produkcję wygasa z końcem grudnia br. (130 mld zł na modernizację, 2012-12-12).

Wartość umowy offsetowej nie zmienia się i wynosi 520 848 650 Euro. Końcowy termin jej wykonania pozostaje bez zmian i będzie to 15 lipca 2013.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra