Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Przedłużenie terminu offsetu za Rosomaki

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 09 maja 2013

Rada Ministrów przyjęła informację dotyczącą zobowiązań offsetowych w ramach umowy zawartej 1 lipca 2003  między Skarbem Państwa RP a Patrią Land Services Oy. Jednocześnie przedłużono termin 3 okresu rozliczeniowego w ramach aneksu do umowy offsetowej.

Zdjęcie: Ministerstwo Obrony Narodowej

Rada Ministrów wydała oświadczenie, w którym stwierdza, że przyjęła informację dotyczącą uzgodnionych między Patrią a Skarbem Państwa RP zobowiązań offsetowych nr 38A.1 – 38A.3 w ramach umowy offsetowej zawartej 1 lipca 2003 między Skarbem Państwa RP a Patrią Land Services Oy oraz przedłużenia terminu trzeciego okresu rozliczeniowego w ramach aneksu nr 2 do umowy offsetowej z Patrią, przedłożoną przez ministra gospodarki.

13 marca br. strona polska (reprezentowana przez ministra gospodarki) porozumiała się z Patrią w kwestii zawartości merytorycznej zobowiązań offsetowych, których przedmiotem są: nieodpłatne przekazanie licencji obejmującej produkcję oraz sprzedaż zmodernizowanych i zmodyfikowanych pojazdów Rosomak oraz modernizacji i modyfikacji na rzecz Ministerstwa Obrony Narodowej, nieodpłatne przekazanie nowoczesnej technologii wsparcia eksploatacji pojazdów (Life Cycle Suport) i zakup zmodernizowanego pojazdu Rosomak przez Patrię.

Strony umowy offsetowej (Skarb Państwa i  Patria Land Services Oy) jako końcowy termin realizacji zobowiązań offsetowych ustaliły 30 czerwca 2013. Spowodowało to  potrzebę przesunięcia terminu rozliczeniowego z 31 marca 2013 na 30 czerwca 2013 w ramach aneksu nr 2 do umowy offsetowej.
Umożliwi to wywiązanie się Patrii z umowy offsetowej i uniknięcie płacenia kar umownych, a Wojskowym Zakładom Mechanicznym SA w Siemianowicach Śląskich dalszą produkcję i modyfikację Rosomaków. Licencja na ich produkcję wygasa z końcem grudnia br. (130 mld zł na modernizację, 2012-12-12).

Wartość umowy offsetowej nie zmienia się i wynosi 520 848 650 Euro. Końcowy termin jej wykonania pozostaje bez zmian i będzie to 15 lipca 2013.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.