Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Bombardier ujawnia nabywców CSeries

Lotnictwo cywilne, 05 czerwca 2013

Bombardier Aerospace ujawnił zawarcie transakcji kupna samolotów komunikacji regionalnej CSeries z liniami Gulf Air i Oddyssey Airlines.

CSeries 100 w barwach Gulf Air. Od czerwca 2011 linia pozostawała na liście nabywców tego typu jako nieujawniony klient / Rysunek: Bombardier Aerospace

Informację na ten temat pierwszej z nich przekazano dzisiaj. Narodowy przewoźnik Królestwa Bahrajnu zakupił 10 CSeries 100, z opcją na 6 kolejnych. Jak można przeczytać w oświadczeniu producenta, wyboru samolotów dokonano po szczegółowej i dogłębnej analizie, przeprowadzonej przez Gulf Air, zgodnie z obowiązującymi w kraju zasadami. Wartości porozumienia i terminów dostaw nie podano do publicznej wiadomości.

Oblot pierwszego prototypu CSeries – modelu 100 – ma nastąpić w bieżącym miesiącu, najprawdopodobniej po zakończeniu Paris Air Show, który odbędzie się w dniach 17 - 23 czerwca. Dotychczas producent zebrał zamówienia na 63 CSeries 100 i 114 nieco większych CSeries 300 (160-miejscowy CSeries 300, 2013-03-07, Zamówienie na CS100, 2012-12-20)

Co ciekawe, przedwczoraj, podczas odbywającej się w Kapsztadzie konferencji Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Lotniczych (IATA), Chet Fuller, wiceprezes Bombardier Aerospace stwierdził, że zamierza zaprosić do Paryża przedstawicieli linii lotniczych Malmo Aviation i Odyssey Airlines, to znaczy nieujawnionego nabywcy CSeries, który właśnie został ujawniony.

Ostatnie z wymienionych towarzystw nigdy wcześniej nie zostało anonsowane jako klient Bombardiera. Jednak kilkanaście miesięcy temu pojawiły się pogłoski, że brytyjski przewoźnik zamierza uruchomić połączenie z Londynu-City do Nowego Jorku, obsługiwane przez CSeries 100, z miejscami wyłącznie w klasie biznes. Na początku ub. r. producent potwierdził, że prowadzi z jedną z linii negocjacje w tej sprawie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.