Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Próba lotniczego BrahMosa w 2014

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 10 lipca 2013

Według przedstawicieli spółki BrahMos Aerospace, do pierwszego próbnego odpalenia lotniczej wersji pocisku manewrującego BrahMos z pokładu Su-30MKI ma dojść w 2014.

Integracja BrahMosów z Su-30MKI wymaga modyfikacji konstrukcji samych myśliwców. Prace dotyczą m.in. płatowca oraz wyposażenia elektronicznego / Zdjęcie: Defense Update

Informacja na ten temat została opublikowana w ostatnich dniach. Według przedstawicieli BrahMos Aerospace prace związane z integracją pocisku manewrującego BrahMos z indyjskimi myśliwcami Su-30MKI postępują zgodnie z ustalonym terminarzem. Ich wartość szacowana jest na ponad 1 mld USD.

Najprawdopodobniej jeszcze w br. mają odbyć się pierwsze próbne loty myśliwców przenoszących prototyp pocisku. Z kolei w 2014 ma dojść do pierwszego próbnego odpalenia BrahMosa z pokładu Su-30MKI.

Przypomnijmy, że integracja BrahMosów z Su-30MKI zapowiadana już była w przeszłości (Lotniczy Brahmos już niebawem?, 2012-08-27). Według deklaracji indyjskiego resortu obrony z 2010, lotnicza wersja pocisków miała wejść do służby jeszcze w 2012 (Lotniczy BrahMos w 2012, 2010-01-08).

W przyszłości lotnicze BrahMosy uzupełnią przyjęte już do służby wersje: lądową i morską. W marcu New Delhi przeprowadziło długo wyczekiwaną próbę z odmianą pocisku  odpalanego z pokładu okrętu podwodnego (Udany test podwodnego BrahMosa, 2013-03-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.