Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indie kupią Su-30MKI

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 28 września 2012

Indie planują zakup 40 nowych samolotów wielozadaniowych Su-30MKI w najnowszej odmianie Super Suchoj.

Pierwsze 18 Su-30MKI zostały zakupione przez Indie w 1997. Oznaczone są numerami od SB 001 do SB 018. Od 2000 samoloty produkowane są na licencji Suchoja w zakładach Hindustan Aeronautics Limited (HAL) / Zdjęcie: Grubb

Wojska lotnicze Indii zamierzają nabyć najnowszą odmianę Su-30 MKI Super Suchoj z m.in. nową kabiną, radarem aktywnego skanowania AESA, w których zastosowano elementy obniżonej wykrywalności dla radarów. Umowa zostanie oficjalnie ogłoszona w listopadzie, podczas wizyty prezydenta Władimira Putina w Indiach. Koszt Su-30MKI szacowany jest 3,77 mld USD, a ich dostawy mają się rozpocząć od 2015.

Lokalne media spekulują, że samoloty mają być przystosowane do przenoszenia broni jądrowej, jak również do najnowszych pocisków Brahmos (Lotniczy Brahmos już niebawem?, 2012-08-27).

Oprócz Su-30 MKI, przyszłe indyjskie wojska lotnicze będą wyposażone w 126 francuskie samoloty wielozadaniowe Dassault Rafale (Finał negocjacji o Rafale?, 2012-09-10). Mają one, zgodnie z obecnymi planami, zastąpić rosyjskie myśliwce przechwytujące MiG-21.

Do 2018 Indie chcą mieć 270 Su-30MKI, w tym 40 przystosowanych do przenoszenia broni jądrowej i pocisków manewrujących Brahmos / Zdjęcie: G4SP

Dowództwo IAF poinformowało niedawno , że w ciągu najbliższej dekady przeznaczy na nowe samoloty ok 40 mld USD. Indie od kilku lat dążą do uzyskania w swoim regionie przewagi powietrznej nad siłami ChRL i Pakistanu. Niedawno podjęto decyzję o utworzeniu nowej eskadry Su-30 MKI przy granicy z Pakistanem (Kolejna eskadra Su-30MKI, 2012-09-26). Oprócz budowy nowych lotnisk przenosi się także siły lądowe (Indyjskie czołgi na granicę z Chinami, 2012-09-18).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.