Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Udany test podwodnego BrahMosa

Marynarka wojenna, 20 marca 2013

Indie przeprowadziły dzisiaj zakończoną sukcesem próbę pocisku manewrującego BrahMos odpalanego z pokładu okrętu podwodnego. Model okrętu podwodnego uzbrojonego w pociski BrahMos / Zdjęcie: RP Defense

Próba została przeprowadzona o godzinie 14:10 czasu miejscowego. Do odpalenia pocisku doszło z pokładu podwodnej platformy startowej, znajdującej się na wodach Zatoki Bengalskiej, w pobliżu miasta Visakhapatnam, gdzie mieści się kwatera główna wschodniego dowództwa marynarki wojennej. Lot Brahmosa był śledzony przez radary oraz urządzenia telemetryczne i optoelektroniczne, a także okręty marynarki wojennej, znajdujące się na wodach wspomnianego akwenu

Według oświadczenia spółki BrahMos Aerospace, wszystkie założenia próby zostały zrealizowane - pocisk sprawnie opuścił platformę startową i po wzbiciu się na odpowiednią wysokość, obrał zaprogramowany wcześniej kurs. Cały 290-km lot przebiegł bez większych zakłóceń.

Dzisiejsze odpalenie Brahmosa było długo wyczekiwaną próbą, której termin realizacji wielokrotnie przekładano (Test podwodnego Brahmosa jeszcze w 2012?, 2012-10-12). Wydarzenie nabiera dodatkowego znaczenia, jeżeli weźmie się pod uwagę fakt, że zaledwie tydzień wcześniej doszło do pierwszego w historii programu próbnego odpalenia pocisku manewrującego Nirbhay (Próba Nirbhaya, 2013-03-12).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.