Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Stępka pod HMS Agamemnon

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 19 lipca 2013

Resort obrony Wielkiej Brytanii poinformował o położeniu stępki pod szósty atomowy OP typu Astute, przyszły HMS Agamemnon (S123).

Royal Navy planuje wprowadzenie do służby 7 atomowych OP typu Astute. Mają one zastąpić obecnie użytkowane OP typu Trafalgar. Nowe jednostki mają przenosić bogate uzbrojenie w postaci ciężkich torped Spearfish, pocisków przeciwokrętowych UGM-84 Harpoon, pocisków samosterujących Tomahawk Block IV oraz min morskich / Zdjęcie: Royal Navy

Ceremonia położenia stępki pod przyszły HMS Agamemnon odbyła się wczoraj na terenie zakładów stoczniowych BAE Systems w Barrow-in-Furness na północy kraju. Wzięli w niej udział przedstawiciele producenta okrętu oraz jego przyszłego użytkownika, Royal Navy. Obecny był też minister obrony Wielkiej Brytanii, Philip Dunne.

Uroczystość zbiegła się w czasie z informacją na temat postępów we wprowadzaniu do czynnej służby pierwszych dwóch okrętów podwodnych typu Astute, HMS Astute (S119) i HMS Ambush (S120). Obydwa zostały już przekazane Royal Navy (Astute przyjęty do służby, 2010-08-30, HMS Ambush w Royal Navy, 2013-03-04). W ostatnim czasie poddawane były serii intensywnych prób morskich (Testy HMS Astute na Bahamach, 2013-05-14, Przerwane testy HMS Ambush, 2013-04-16), mających ocenić ich potencjał bojowy, funkcjonowanie zainstalowanych urządzeń pokładowych oraz zgranie załóg.

Przypomnijmy, że w kwietniu Royal Navy informowała o zadowalających postępach w próbach obydwu jednostek. Według szacunków Londynu, ich wejście do czynnej służby powinno nastąpić na przestrzeni najbliższych miesięcy (Debiut operacyjny Astute coraz bliżej, 2013-04-11). W pierwszą misję HMS Astute ma się udać jeszcze pod koniec roku. Na debiut operacyjny HMS Ambush trzeba będzie poczekać do pierwszych miesięcy 2014.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.