Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Air Canada wybiera Dreamlinery 787-9

Lotnictwo cywilne, 08 sierpnia 2013

Narodowy przewoźnik Kanady postanowił zamówić Boeingi 787-9. Jest to wykorzystanie opcji w ramach wcześniejszego porozumienia.

Wizja Dreamlinera 787-8 Air Canada / Rysunek: Boeing

Jak wiadomo, Air Canada zamówiły łącznie 37 Dreamlinerów. Początkowo zakładano, że wszystkie zostaną dostarczone w wersji 787-8.

Jednak dziś wiceprezes towarzystwa Michael Rousseau poinformował, że znaczną część floty stanowić będą większe Boeingi 787-9 (Rozpoczęto montaż pierwszego Boeinga 787-9, 2013-06-03). Zamówienie zostanie podzielone. Linia odbierze 15 samolotów w wersji 787-8 i 22 w wersji 787-9. Przewidujemy, że pierwsze Dreamlinery trafią do Air Canada w 1 kw. 2014 – stwierdził Rousseau.

Ogółem w przyszłym roku kanadyjskie towarzystwo odbierze 6 Dreamlinerów. Co ciekawe, trudno dokładnie stwierdzić, kiedy linia uzgodniła zmianę zamówienia. Na stronie internetowej producenta wciąż widnieje informacja o zakupie 37 Boeingów 787-8.

W oczekiwaniu na dostawy Dreamlinerów Air Canada wprowadzą do eksploatacji 4 Boeingi 777-300ER, o pojemności 458 pasażerów. Pierwszy z nich wejdzie do służby w bieżącym miesiącu. Pozostałe dołączą do niego w listopadzie i grudniu br. oraz w lutym 2014.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.