Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ekspansja Colta w Afryce

Przemysł zbrojeniowy, 11 sierpnia 2013

Colt Defense podpisał umowę z Truvelo Manufacturers z RPA na przedstawicielstwo amerykańskiego producenta w państwach Wspólnoty Rozwoju Afryki Południowej.

Colt Defense silnie zaznaczył swoją obecność na konferencji Land Forces Africa 2013 w Pretorii. Do tej pory amerykański producent nie sprzedawał broni dla służb mundurowych i wojska, ma to się zmienić po podpisaniu umowy z Truvelo Manufacturers / Zdjęcie: DVIDS

Na początku lipca nastąpiło połączenie przedsiębiorstw Colt Defense i Colt Manfacturing Company, które zostały rozdzielone w 2003. Ma to poprawić pozycję amerykańskiego producenta broni na rynku międzynarodowym. Warto dodać, że Colt przegrał ostatnio w kilku ważnych przetargach w Stanach Zjednoczonych m.in. na dostawę karabinków M4 dla US Army (FNMI, a nie Remington, 2013-04-01), jak również na świecie (Nie Colt a FN dostarczy broń Chile, 2013-08-02).

Colt Defense położyć większy nacisk na eksport, a jednym z pierwszych kroków jest podpisanie umowy z południowoafrykańską fabryką broni strzeleckiej Truvelo Manufacturers. Produkuje ona powtarzalne karabiny wyborowe kalibrów od 7,62 do 20 mm i strzelby Neostead kalibru 12, ma też możliwość wytwarzania pistoletów maszynowych BXP, granatników TRV40SGL oraz karabinków Raptor (Raptor z RPA, 2008-06-19).

Do tej pory Colt Defense był obecny jedynie w północnej części kontynentu afrykańskiego, obecne porozumienie ma pozwolić na wprowadzenie amerykańskich konstrukcji także do 15 państw zrzeszonych w Wspólnocie Rozwoju Afryki Południowej (South African Development Community, SADC). W RPA – najbogatszym państwie SADC – Amerykanie sprzedawali dotychczas niewielką liczbę broni tylko na rynku cywilnym. Umowa z Truvelo, ma pozwolić na pokonanie biurokratycznych barier stawianych w Południowej Afryce zagranicznym podmiotom i umożliwić dostawy konstrukcji strzeleckich także do wojska oraz służb mundurowych. Jednocześnie południowoafrykański producent będzie mógł rozszerzyć gamę oferowanej przez siebie broni o pistolety samopowtarzalne, rewolwery, pistolety maszynowe, karabinki i karabiny automatyczne (AUSA – Premiera CM901, 2010-10-26) oraz granatniki.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.