Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Holandia kupuje 4 Reapery

Lotnictwo wojskowe, 24 listopada 2013

Ministerstwo Obrony Holandii ogłosiło plan zakupu 4 bezzałogowych systemów bojowych MQ-9 Reaper. Transakcja może kosztować nawet 250 mln Euro.

Minister obrony Holandii Jeanine Hennis-Plasschaert poinformował parlament o planie zakupu 4 bezzałogowych systemów bojowych General Atomics MQ-9 Reaper. Nie podano wartości kontraktu, ale według mediów mieści się on – wraz z serwisem i szkoleniem – w zakresie 100 - 250 mln Euro, raczej bliżej tej drugiej wartości (ponad 1 mld PLN). Systemy – bsl, stacje naziemne, uzbrojenie – mają być dostarczone do 2016 i osiągnąć pełną zdolność operacyjną pod koniec 2017.

Holandia zapowiadała chęć kupna dużych bojowych bsl w 2011. Mają one wesprzeć żołnierzy holenderskich operujących w misjach zagranicznych. W Holandii zakupione MQ-9 będą stacjonować w bazie Leeuwarden. Innymi krajami Europy, które używają Reaperów są Francja (Francuzi zapoznają się z Reaperami, 2013-09-27), W. Brytania (Coraz więcej lotów bsl nad W. Brytanią, 2013-08-06) i Włochy.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra