Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Francja chce kupić Reapery

Lotnictwo wojskowe, 28 czerwca 2013

Wczoraj DCSA powiadomiła Kongres USA o możliwości sprzedaży Francji 16 bojowych bezzałogowych statków latających MQ-9 Reaper. Ich koszt, z odpowiednim pakietem wyposażenia, to 1,5 mld USD.

Francja będzie kolejnym użytkownikiem bbsl MQ-9 Reaper, które powszechnie są używane w Afganistanie i Iraku / Zdjęcie: US Air Force

Rząd w Paryżu zwrócił się do USA z prośbą o sprzedaż 16 bbsl General Atomics - Aeronautical Systems International (GA-ASI) MQ-9 Reaper, 8 mobilnych naziemnych stacji kierowania oraz 48 silników turbinowych Honeywell TPE331-10T (16 zabudowanych w bezzałogowcach i 32 jako części zamienne).

Oprócz tego Francja chce nabyć 24 podstacji łączności satelitarnej, 40 układów łączności pracujących w paśmie Ku,

40 radarów SAR/MTI General Atomics Lynx (w wersji eksportowej). Zakup ma objąć również 40 układów celowniczych AN/DAS-1 MTS-B, 40 terminali łączności, 40 radiostacji ARC-210, 40 odbiorników nawigacyjnych GPS/INS oraz 48 układów identyfikacji swój-obcy AN/APX-119 i KIV-119.

Dodatkowo Amerykanie mają zapewnić odpowiednią liczbę części zamiennych, urządzenia do prób, publikacje techniczne i szkoleniowe, wsparcie eksploatacji i obsługi, a także zrealizować szkolenie personelu i przeprowadzić próby operacyjne bbsl.

Transakcja ma zostać zrealizowana w ramach Foreign Military Sale. Jej całkowity koszt szacowany jest na 1,5 mld USD. Co ciekawe, doniesienia w sprawie zakupu Reaperów przez Francję pojawiły się już w listopadzie 2011 (Francuskie dylematy co do zakupu bsl, 2013-05-22,Senat Francji za Reaperami z USA, 2011-11-30 ), jednak oficjalnie zaprzeczano tym pogłoskom. Innym europejskim użytkownikiem MQ-9 jest Wielka Brytania (Zdalne odpalenie uzbrojenia Reapera z terenu W. Brytanii, 2013-05-03, Więcej brytyjskich Reaperów w Afganistanie, 2012-10-25).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.