Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

EnforceTac 2014: Bezkurkowy SIG P320

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 07 marca 2014

Na targach EnforceTac zadebiutował w Europie pistolet samopowtarzalny SIG Sauer P320. To pierwszy bezkurkowy model broni w ofercie tego producenta.

Pistolet P320 opracowano na rynek służb mundurowych i wojska. Broń wyposażono w mechanizm spustowy z samonapinaniem. Pistolet składa się jedynie z 22 części, a jego modułowa budowa umożliwia szybką wymianę mechanizmu spustowego i dostosowanie broni do wszystkich dostępnych rodzajów amunicji: 9 mm x 19, 9 mm x 22 (.357 SIG) i 10 mm x 22 (.40 S&W). Pod koniec 2014 ma powstać odmiana do naboju 11,43 mm x 23 (.45 ACP)

P320 na polimerowym szkielecie, to pierwsza konstrukcja SIG Sauer (SHOT Show: Debiut MPX, 2013-01-18; SAN Swiss Arms walczy o przetrwanie, 2014-02-15) w której w miejscu kurka wprowadzono bijnik. Producent zaznacza, że pistolet opracowano w pierwszej kolejności na rynek służb mundurowych i wojska. Broń wyposażono w mechanizm spustowy z samonapinaniem, który jest jednym zespołem umieszczonym w szkielecie. Siła nacisku na spust to 2,5 kg.

P320 na polimerowym szkielecie, to pierwsza konstrukcja SIG Sauer w której w miejscu kurka wprowadzono bijnik

Pistolet składa się jedynie z 22 części, a jego modułowa budowa umożliwia szybką wymianę mechanizmu spustowego i dostosowanie broni do wszystkich dostępnych kalibrów. P320 nie ma żadnych zewnętrznych bezpieczników nastawnych, ma jednak bezpiecznik magazynkowy. Pistolet może zostać wyposażony na życzenie klientów mundurowych w bezpiecznik chwytowy oraz spustowy, w postaci niewielkiego skrzydełka na języku spustowym. Dodatkowym atutem P320 dla służb jest możliwość wyboru między lufą standardową, a specjalną z zewnętrznym gwintem do mocowania tłumika dźwięku.

Wykonany ze stali nierdzewnej mechanizm spustowy jest osobnym, łatwo demontowalnym zespołem / Zdjęcia: Jarosław Lis

Pistolet jest oferowany do trzech rodzajów amunicji: 9 mm x 19, 9 mm x 22 (.357 SIG) i 10 mm x 22 (.40 S&W). Pod koniec 2014 ma powstać odmiana do naboju 11,43 mm x 23 (.45 ACP). P320 opracowano w dwóch odmianach: pełnowymiarowej Full-Size z 17-nabojowym magazynkiem (9 mm x 19) i kompaktowej Carry z magazynkiem mieszczącym 15 sztuk amunicji 9 mm x 19.

Broń ma wskaźnik załadowania i jest w pełni dostosowana do strzelców prawo- i leworęcznych, wyposażono ją w obustronny przycisk zwalniania magazynka i zrzutu zamka z tylnego położenia. Szkielet wyposażony jest w podlufową uniwersalną szynę montażową, użytkownik ma też do wyboru jeden z trzech wymiennych modułów chwytów w rozmiarach małym, średnim i dużym.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.