Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy F-35 w Luke

Lotnictwo wojskowe, 12 marca 2014

Wczoraj do bazy US Air Force Luke dotarł pierwszy samolot F-35A Lightning II.

F-16 z 61st Fighter Squadron eskortuje pierwszego F-35A, który trafił do bazy lotniczej Luke / Zdjęcie: US Air Force

Pierwszy samolot wielozadaniowy Lockheed Martin F-35A wylądował w bazie US Air Force w Arizonie wczoraj ok. 11 czasu miejscowego. Za jego sterami zasiadał pilot doświadczalny płk Roderick Cregier.

Luke ma być podstawową bazą, gdzie realizowane będzie szkolenie bojowe pilotów F-35 ze Stanów Zjednoczonych Ameryki i innych krajów-użytkowników tego typu, a zarazem największą bazą Lightningów II (Włosi chcą mniej F-35, 2014-02-11). Na jej terenie stacjonować ma 6 eskadr, liczących 24 samoloty każda (Nieakceptowalne oprogramowanie F-35, 2014-01-25).

Obecnie w Luke bazuje 136 F-16. Większość z nich zostanie przeniesiona do bazy Holloman w Nowym Meksyku. Pierwsze dwie eskadry trafią tam w roku bieżącym i w 2015. Po zakończeniu dostaw F-35, w Luke pozostanie w służbie 26 F-16.

Do końca br. w bazie Luke stacjonować ma 16 F-35A, wchodzących w skład 61st Fighter Squadron (eskadry myśliwskiej). Pozostałe dołączą do nich sukcesywnie, w trakcie następnych 10 lat.   


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.