Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Droższe niemieckie Eurofightery

Lotnictwo wojskowe, 03 maja 2014

Według audytorów koszty eksploatacji niemieckich Eurofighterów będą dwukrotnie wyższe od zakładanych.

Eurofightery, w liczbie 112, stanowią obecnie wyposażenie 3 skrzydeł Luftwaffe. Docelowo nasi zachodni sąsiedzi dysponować mają  140 samolotami tego typu / Zdjęcie: Eurofighter

Jak wyliczyli biegli z Bundesrechnungshof (Federalnego Biura Audytowego), resort obrony naszych zachodnich sąsiadów wyda na eksploatację samolotów wielozadaniowych Eurofighter ok. 60 mld Euro (ok. 252 mld zł), w trakcie całego okresu ich użytkowania. Pierwotnie szacowano, że będzie to połowa tej sumy. Wpływ na to będą miały głównie rosnące koszta obsługi technicznej i operacyjne.

Co więcej, budżet przyznany w 1997, w wysokości  11,8 mld Euro (49,6 mld zł) wystarczy na zakupienie dla potrzeb zakupionych przez Luftwaffe 140, a nie 180 Eurofighterów, jak pierwotnie planowano (400. Eurofighter, 2013-12-05). Oznacza to, że cena jednostkowa niemieckiego Eurofightera wynosi nieco ponad 84 mln Euro (353 mln zł).

Dla porównania, według National Audit Office, każdy z Typhoonów zakupionych przez Royal Air Force (królewskie wojska lotnicze W. Brytanii, Próby zbiorników dla Typhoona, 2014-04-23), kosztować będzie brytyjskich podatników 72 mln GBP (368 mln zł). Natomiast za jego obsługę i eksploatację trzeba będzie zapłacić dodatkowe 39 mln GBP (199 mln zł).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.