Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Awarie układu pędnego USS Freedom

Marynarka wojenna, 22 marca 2013

W czasie podróży okrętu klasy Litoral Combat Ship (LCS), USS Freedom (LCS 1) przez Pacyfik, odnotowano już co najmniej 3 usterki układu pędnego.W opinii obrońców programu, problemy techniczne wykryte w czasie dotychczasowej eksploatacji LCS 1 wynikają z tego, że jest to pierwsza jednostka całkowicie nowego typu i klasy okrętów. Naturalnym jest więc, że jako taka cechuje się wadami konstrukcyjnymi. Analiza wykrytych usterek pozwoli na usunięcie błędów przy budowie następnych LCS / Zdjęcie: US Navy

Awarie zostały wykryte na przestrzeni niecałego tygodnia, w chwili gdy okręt znajdował się w drodze pomiędzy bazami morskimi US Navy na Pearl Harbor i Guam (USS Freedom na Pacyfiku, 2013-03-20). Każdorazowo, załoga odczuwała kilku-kilkunastominutowe spadki lub też brak mocy układu pędnego okrętu. Zdaniem przedstawicieli US Navy, na których powołuje się Aviation Week, przyczyną usterek mogło być przedostanie się wody do systemu wydechowego układu pędnego.

Jest to już kolejny przypadek, kiedy awarii ulega układ pędny USS Freedom. Wcześniej dochodziło do tego m.in. w trakcie operacji antypirackiej u wybrzeży Somalii (USS Freedom płynie ku Somalii, 2010-02-18). Niedawne usterki potwierdzają też negatywne opinie o konstrukcji monokadłubowca, zawarte m.in. w zeszłorocznym raporcie Project On Government Oversight (POGO), która wzywała nawet do skasowania programu Freedom (POGO wzywa do skasowania LCS, 2012-04-24).

USS Freedom jest obecnie w trakcie podróży do Singapuru, gdzie będzie bazował przez najbliższe 8 miesięcy (USS Freedom w Azji już od marca, 2013-02-25). W tym czasie ma wziąć udział w serii wielonarodowych ćwiczeń morskich oraz imprez związanych z przemysłem obronnym. Jego dyslokacja ma dać US Navy odpowiednie doświadczenie przed stałym przebazowaniem do Singapuru 4 LCSów (LCS w Singapurze, 2012-06-03). Okręt ma też promować plany zwiększenia amerykańskiej obecności wojskowej w regionie m.in. poprzez serię kurtuazyjnych wizyt w portach morskich państw-sojuszników USA (USA zmieniają priorytety , 2011-12-08, Nowa strategia USA, 2012-06-01).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.