Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Boeingi 787-8 dla kolejnych użytkowników

Lotnictwo cywilne, 06 czerwca 2014

Boeing przekazał pierwszego Dreamlinera liniom Arke. Ujawniono także 787 w barwach Thai Airways.

Boeing 787-8 w barwach Arke, który wczoraj przyleciał do Amsterdamu z USA / Zdjęcie: Boeing

Do portu lotniczego Amsterdam-Schippol dotarł wczoraj pierwszy Dreamliner 787-8, przeznaczony dla holenderskiego towarzystwa Arke. Samolot wystartował we środę z Paine Field w stanie Waszyngton.

Towarzystwo Arke jest częścią TUI Travel PLC, największego touroperatora w świecie. Dostarczony niedawno Dreamliner, mieszczący 299 pasażerów – 18 w klasie Premium, 108 w klasie Comfort i 173 w klasie ekonomicznej – posłuży do obsługi połączeń z Amsterdamu na wyspy Curacao, Aruba i Bonaire w Holandii Karaibskiej. We flocie przewoźnika znajduje się także 5 Boeingów 737-800 i 4 767-300ER.

TUI Travel zamówiły łącznie 15 Dreamlinerów 787-8, z których 6 dostarczono już liniom Thomson Airways (Znowu problemy z Dreamlinerami, 2013-07-13), Jetairfly i wspomnianym Arke. Holendrzy odbiorą jeszcze 2 samoloty tego typu.

Pierwszy 787-8 zostanie przekazany tajskiemu przewoźnikowi w lipcu br. / Zdjęcie: Thai Airways

Natomiast dziś Thai Airways ujawniły swojego pierwszego Dreamlinera, w kompletnym malowaniu. Samolot noszący nazwę Ongkharak (region w Tajlandii) i znaki rejestracyjne HS-TQA jest napędzany silnikami Rolls-Royce Trent 1000-A.

Kabina tajskiego 787-8 podzielona jest na 2 klasy. 24 fotele w klasie Royal Silk, które zabudowane są w odstępie 152 cm i mają szerokość 53 cm, mogą być rozłożone na płask, tworząc łóżko o długości 198 cm. Każdy z pasażerów ma do dyspozycji system rozrywkowy z 16-calowym ekranem.

240 foteli klasy ekonomicznej, o szerokości 46 cm, zabudowano w układzie 3-3-3. Odstęp pomiędzy rzędami wynosi 81 cm. Na oparciu każdego fotela zabudowano ekran o przekątnej 11 cali.

Thai Airways zamówiły 6 Boeingów 787-8. Ich dostawy zostaną zrealizowane od lipca br. do czerca 2015. Przewoźnik jest także użytkownikiem Airbusów A380 (A380 dla THAI, 2012-09-27).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra