Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe poligony rakietowe w Indiach

Strategia i polityka, 28 lipca 2014

Ministerstwo obrony Indii zamierza zbudować dwa nowe poligony rakietowe.

Zdjęcie: DRDO

Według ministra obrony i finansów Indii, Aruna Jaitleya, nowe poligony powstaną na wchodzącej w skład archipelagu Andamanów i Nikobarów wyspie Rutland oraz w Nagayalanka, miejscowości położonej na terenie wschodniego stanu Andhra Pradesh. Minister nie podał więcej szczegółów dotyczących zapowiadanego przedsięwzięcia. Budowa nowych ośrodków może rozpocząć się już w 2015, kiedy wejdzie w życie przyszłoroczny budżet obronny państwa.

Nowe lokalizacje uzupełnią dwa główne ośrodki testowe sił zbrojnych Indii, kompleksy w Chandipur i na wyspie Wheeler u wybrzeży stanu Orrisa. Oba służą do prób ogniowych pocisków samosterujących i balistycznych, w tym rodziny Agni, Prithvi II, czy Brahmos (Historyczna próba Brahmosa, 2014-07-08, Kolejne próby nad Zatoką Bengalską, 2014-04-12), a także zestawów przeciwlotniczych, np. Akash (Nieudana próba Akash, 2014-04-24).

O planach budowy nowych kompleksów rakietowych mówiło się w Indiach od dawna. Dyrekcja rządowej agencji rozwoju technologii wojskowych (DRDO), zgłaszała problem przeciążenia obecnie używanych poligonów już za rządów poprzedniej ekipy, z premierem Manmohanem Singhem na czele. Przez długi czas na drodze stawały przepisy środowiskowe.

Obie wytypowane przez DRDO lokalizacje uznawane są bowiem za cenne rezerwaty przyrody, a także popularne ośrodki turystyczne. Ostateczną zgodę na ich wykorzystanie do testów rakietowych udało się uzyskać dopiero po wiosennych wyborach parlamentarnych, w wyniku których wyłoniono nowy rząd centralny z premierem Narendrą Modim na czele.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.