Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

TELDAT podpisał list intencyjny z Raytheonem

Przemysł zbrojeniowy, 28 lipca 2014

Raytheon podpisał list intencyjny z przedsiębiorstwem TELDAT. Dotyczy on współpracy w ramach programu Wisła oraz znaczącego eksportu na rynki światowe.

Mike Shaughnessy, wiceprezes Raytheon Integrated Defense Systems (z prawej) i dr Henryk Kruszyński, prezes zarządu Spółki TELDAT, po podpisaniu listu intencyjnego dotyczącego współpracy obydwu przedsiębiorstw / Zdjęcie: Raytheon

Raytheon podpisał list intencyjny z przedsiębiorstwem TELDAT. Dokument dotyczy współpracy w kilku dziedzinach, związanych z architekturą obrony powietrznej Polski (program Wisła, MEADS International o decyzji IU, 2014-07-03, Nowy radar dla Patriota, 2014-07-01), a także znaczącego eksportu na rynki światowe. Są to: rozwiązania sieciowe, programistyczne i urządzenia, oparte na protokołach internetowych (IP); wojskowy sprzęt łączności; oprogramowanie systemów dowodzenia i kierowania oraz próby integralności, weryfikacja i walidacja systemów.

TELDAT, mieszczące się w Bydgoszczy, jest polskim przedsiębiorstwem, zajmującym się projektowaniem i produkcją najnowocześniejszych w świecie specjalistycznych rozwiązań teleinformatycznych dla bezpieczeństwa i obrony narodowej (III Sympozjum w WSOWL, 2014-06-14, Sieciocentryczność w Czarnej Dywizji, 2010-05-28). Produkty te były i/lub są wykorzystywane m. in. w kilkuset garnizonach, jednostkach i instytucjach wojskowych oraz w Afganistanie, Kongo, Czadzie, na Bałkanach i krajach bałtyckich.

Kolejnym sprawdzianem możliwości w/w rozwiązań sprzętowych i programowych był udział we wszystkich najważniejszych ćwiczeniach organizowanych przez Siły Zbrojne RP, NATO i U.S. European Command (m. in.: Combined Endeavor, NATO CWID czy NATO CWIX, Bold Quest). Oprócz tego produkty TELDAT były z powodzeniem badane i testowane w laboratoriach badawczych NATO Communications and Information Agency w Hadze czy CELAR we Francji.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.