Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rosyjscy marynarze opuszczają Francję

Marynarka wojenna, 18 grudnia 2014

Załoga pierwszego rosyjskiego śmigłowcowca desantowego typu Mistral, Władiwostok, opuściła francuski port w St. Nazaire.

Marynarze stanowiący przyszłą załogę obu rosyjskich śmigłowców desantowych typu Mistral opuścili dziś francuski port w St. Nazaire na pokładzie okrętu szkolnego, Smolnyj

Rosyjscy marynarze opuścili port w St. Nazaire dziś w godzinach popołudniowych, na pokładzie okrętu szkolnego Smolnyj. Potwierdziły się zatem wcześniejsze doniesienia lokalnej prasy, która powołując się na źródła w DCNS, informowała że Rosjanie powrócą do kraju pod koniec miesiąca. Przedstawiciele producenta okrętu przyznają jednak, że dzisiejsze wydarzenie nie oznacza, że Paryż podjął ostateczną decyzją o nieprzekazywaniu śmigłowcowca Rosji.

Odesłanie do kraju rosyjskich marynarzy, którzy od czerwca szkolili się we Francji w obsłudze jednostek typu Mistral, jest kolejną odsłoną kryzysu politycznego, jaki wybuchł między Paryżem a Moskwą w ostatnich miesiącach. Francuskie władze wstrzymały dostawę pierwszego z okrętów, uzależniając jego przekazanie Rosjanom od rozwoju sytuacji na Ukrainie (Co dalej z Władiwostokiem?, 2014-11-28, Władiwostok 27 listopada?, 2014-11-23, Przekazanie Władiwostoka w połowie listopada, 2014-10-28).

Strona rosyjska zagroziła w odpowiedzi Paryżowi karami umownymi oraz utratą reputacji solidnego i godnego zaufania eksportera uzbrojenia. Według wcześniejszych doniesień medialnych, umowa o zakupie rosyjskich śmigłowcowców desantowych miała przewidywać trzymiesięczne opóźnienie dostawy pierwszego okrętu, bez konsekwencji prawnych dla producenta jednostek. Oznacza to że z decyzją o ewentualnym przekazaniu Władiwostoka Rosji francuskie władze mogą zwlekać do lutego 2015.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra