Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Oblot australijskiego EC135 T2+

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Marynarka wojenna, 27 stycznia 2015

W Niemczech oblatano pierwszy śmigłowiec szkoleniowy EC135 T2+ zakupiony przez siły zbrojne Australii.

Pierwszy australijski EC135 T2+ (nr seryjny 1179) podczas oblotu. Śmigłowiec wzbił się w powietrze dwa miesiące po wyborze tej konstrukcji przez Australijczyków / Zdjęcie: Airbus Helicopters

Pierwszy, trwający 57 minut lot odbył się na terenie zakładów Airbus Helicopters w bawarskim Donauwörth. Sprawdzono podczas niego własności pilotażowe śmigłowca i jego osiągi. Kolejne próby pozwolą ocenić funkcjonowanie wyposażenia pokładowego wybranego przez przyszłego użytkownika.

Siły zbrojne Australii kupiły piętnaście EC135 T2+. Śmigłowce posłużą do szkolenia pilotów i personelu naziemnego lotnictwa wojsk lądowych i marynarki wojennej. EC135 T2+ pozyskano w ramach specjalnego programu Helicopter Aircrew Training System (HATS). Za jego realizację odpowiada Boeing Defence Australia (BDA), choć w przedsięwzięcie zaangażowana jest także lokalna filia Thalesa, która dostarczy trzy symulatory lotu.

Założeniem HATS jest przygotowanie pilotów do obsługi nowych australijskich śmigłowców wojskowych, w tym uderzeniowo-rozpoznawczych Tiger (Australijczycy testują APKWS , 2014-10-14) oraz wielozadaniowych MRH90 (Problemy MRH90, 2014-08-01). Nowe centrum szkoleniowe powstanie na terenie bazy lotnictwa marynarki wojennej Australii, HMAS Albatross, w Nowra na wschodzie kraju. Treningi operacji lotniczych odbywać się będą z pokładu nowego okrętu szkoleniowego, wyposażonego w specjalny pokład lotniczy.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.