Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Ekwador znalazł następcę HAL Dhruv

Lotnictwo wojskowe, 06 lutego 2015

Ministerstwo obrony Ekwadoru ogłosiło zakup dziewięciu śmigłowców transportowych od Airbus Helicopters. Wiropłaty zastąpią najprawdopodobniej niesprawne techniczne HAL Dhruv.

Wojska lotnicze Ekwadoru zakupią dziewięć wiropłatów od Airbus Helicopters. W grę wchodzić ma najprawdopodobniej pozyskanie AS350 B2/B3 / Zdjęcie: MSW Ekwadoru

Ministerstwo obrony Ekwadoru nie podaje zbyt wielu informacji o planowanych zakupach. Wiadomo, że w grę wchodzi pozyskanie 9 śmigłowców od Airbus Helicopters. Podczas wyboru nowych wiropłatów wojska lotnicze miały korzystać z doświadczeń innych rodzajów sił zbrojnych oraz Policji Narodowej. Formacja ta dysponuje kilkoma AS350 B2/B3 (AS350 dla botswańskiej policji, 2015-01-28). Nowe wiropłaty mają służyć przede wszystkim do transportu żołnierzy oraz ewakuacji rannych.

Według oficjalnych komunikatów, nabycie nowych śmigłowców jest elementem wieloletniego programu zakupowego wojsk lotniczych. Wiropłaty mają zastąpić w linii wiekowe Aérospatiale SA 342L Gazelle. Część lokalnych komentatorów jest jednak zdania, że w rzeczywistości w grę wchodzi wymiana niesprawnych HAL Dhruv.

W ciągu zaledwie 5 lat eksploatacji wojska lotnicze Ekwadoru utraciły 4 z 7 pozyskanych w Indiach Dhruvów. Dwa z nich rozbiły się w styczniu. Flota wiropłatów została uziemiona po ostatnim z wypadków, do którego doszło 27 stycznia w pobliżu Tena w centrum kraju (Ekwador uziemił Dhruvy, 2015-02-02).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.