Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ekwador znalazł następcę HAL Dhruv

Lotnictwo wojskowe, 06 lutego 2015

Ministerstwo obrony Ekwadoru ogłosiło zakup dziewięciu śmigłowców transportowych od Airbus Helicopters. Wiropłaty zastąpią najprawdopodobniej niesprawne techniczne HAL Dhruv.

Wojska lotnicze Ekwadoru zakupią dziewięć wiropłatów od Airbus Helicopters. W grę wchodzić ma najprawdopodobniej pozyskanie AS350 B2/B3 / Zdjęcie: MSW Ekwadoru

Ministerstwo obrony Ekwadoru nie podaje zbyt wielu informacji o planowanych zakupach. Wiadomo, że w grę wchodzi pozyskanie 9 śmigłowców od Airbus Helicopters. Podczas wyboru nowych wiropłatów wojska lotnicze miały korzystać z doświadczeń innych rodzajów sił zbrojnych oraz Policji Narodowej. Formacja ta dysponuje kilkoma AS350 B2/B3 (AS350 dla botswańskiej policji, 2015-01-28). Nowe wiropłaty mają służyć przede wszystkim do transportu żołnierzy oraz ewakuacji rannych.

Według oficjalnych komunikatów, nabycie nowych śmigłowców jest elementem wieloletniego programu zakupowego wojsk lotniczych. Wiropłaty mają zastąpić w linii wiekowe Aérospatiale SA 342L Gazelle. Część lokalnych komentatorów jest jednak zdania, że w rzeczywistości w grę wchodzi wymiana niesprawnych HAL Dhruv.

W ciągu zaledwie 5 lat eksploatacji wojska lotnicze Ekwadoru utraciły 4 z 7 pozyskanych w Indiach Dhruvów. Dwa z nich rozbiły się w styczniu. Flota wiropłatów została uziemiona po ostatnim z wypadków, do którego doszło 27 stycznia w pobliżu Tena w centrum kraju (Ekwador uziemił Dhruvy, 2015-02-02).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra