Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Morska wersja Globala 5000

Lotnictwo wojskowe, 10 lutego 2015

IAI opracowało morską wersję odrzutowca klasy biznes, Global 5000.

Wizualizacja morskiej wersji Globala 5000, ELI-3360 / Rysunek: IAI

Israel Aerospace Industries poinformowało o opracowaniu wersji odrzutowca klasy biznes Bombardier Global 5000, przystosowanej do patrolowania akwenów i zwalczania okrętów podwodnych. Samolot, oznaczony jako ELI-3360, wyposażono w morski radar poszukiwawczy ELM-2022 i czujniki optoelektroniczne i termowizyjne.

Innymi elementami zabudowanymi w samolocie są układ wsparcia elektronicznego / wywiadu elektronicznego ELL-8385, urządzenia walki elektronicznej, urządzenia samoobrony oraz łącza informacyjne i wyposażenie do łączności radiowej i satelitarnej oraz wyrzutnik pław radiohydroakustycznych i detektor anomalii magnetycznych. Zintegrowany układ kierowania i dowodzenia obejmuje konsole operatorów i system zarządzania uzbrojeniem. Pod skrzydłami samolotu można podwiesić torpedy i pociski przeciwokrętowe.

Według przedstawicieli IAI nowa konstrukcja jest ofertą dla użytkowników starszych wersji P-3 Orion. Zastosowanie samolotu odrzutowego ma umożliwić szybsze dotarcie do rejonu misji, czy obszaru operowania nieprzyjacielskich jednostek. Obecnie prowadzone są rozmowy z kilkoma potencjalnymi klientami.

Biznesjety Bombardiera cieszą się dużym powodzeniem jako morskie samoloty patrolowe. Wcześniej na użycie innego w tej roli z nich – Challengera 604 – zdecydował się także Boeing (MSA gotowe do lotów demonstracyjnych, 2015-01-23).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra