Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejny Poseidon dla US Navy

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 16 października 2014

Boeing przekazał US Navy osiemnasty morski samolot patrolowy P-8A Poseidon.

Przekazany we wtorek P-8A Poseidon, 18. samolot tego typu, który trafił do US Navy, będzie używany do szkolenia załóg lotniczych w Naval Air Station Jacksonville na Florydzie / Zdjęcie: Boeing

Samolot trafił do odbiorcy we wtorek, przelatując z zakładów producenta w Seattle do Naval Air Station Jacksonville na Florydzie. Jest to 5. P-8A przekazany US Navy w br. Nowy Poseidon zostanie najprawdopodobniej podporządkowany Patrol Squadron (VP) 45, Pelicans.

US Navy zamierza pozyskać co najmniej 117 P-8A. Zastąpią one w linii wiekowe P-3C Orion. Jak dotąd producent otrzymał zlecenia na 53 samoloty tego typu, powstałe na bazie cywilnego Boeinga B737-800. Pierwsze z nich zakończyły niedawno kilkumiesięczną misję na terenie bazy wojsk lotniczych USA Kadena na Okinawie. W jej trakcie Poseidony wykonały 600 lotów patrolowych, trwających łącznie 3500 h.

Wysyłane do Japonii P-8A używane są do patrolowania przestrzeni powietrznej nad wodami Oceanu Spokojnego i zbierania informacji o ruchach wojsk ChRL (Chiński Su-27 zagroził Posejdonowi, 2014-08-22). Wiosną, samoloty zaangażowano też w poszukiwania zaginionego malezyjskiego Boeinga 777 (lot MH370), wykorzystując infrastrukturę lotniskową sojuszniczej Australii (P-8A Poseidon w Australii, 2014-03-19). W ostatnich tygodniach pojawiły się z kolei informacje o możliwości przebazowania kilku Poseidonów do Malezji (P-8A do Malezji? , 2014-09-10).

Poza USA, na zakup Poseidonów zdecydowały się także Indie oraz Australia (Kolejny P-8I przekazany, 2014-09-11, Pierwsze australijskie Poseidony, 2014-08-26). W przeszłości mówiło się też o możliwości ich pozyskania lub jedynie wypożyczenia przez Wielką Brytanię i Norwegię.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.