Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Duże zamówienie na P-8A

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 03 marca 2014

US Navy zleciła Boeingowi produkcję kolejnych 16 morskich samolotów patrolowych P-8A Poseidon.

US Navy zamówiła kolejne Poseidony mimo krytyki ze strony ich użytkowników. Zdaniem wojskowych P-8A nie są w stanie przeprowadzać w pełni efektywnych lotów patrolowych, ani też podejmować działań ZOP. Przytoczone opinie, to wynik pierwszych tygodni eksploatacji samolotów wysłanych do Japonii w ramach wsparcia 7. Floty US Navy / Zdjęcie: US Navy

Zlecenie zostało anonsowane przez Departament Obrony USA. Zakłada ono produkcję i dostawę 16 kolejnych P-8A, do kwietnia 2017. Ich wartość, w zależności od źródła, szacowana jest na 2 mld USD (6 mld zł) – 2,4 mld USD (7,3 mld zł).

US Navy zwiększyła tym samym liczbę zamówionych Poseidonów do 53, z czego 13 zostało już dostarczonych US Navy, w tym 8 w zeszłym roku. Boeing zamierza utrzymać takie tempo produkcji w br. Przypomnijmy, że marynarka wojenna USA zamierza eksploatować w przyszłości co najmniej 117 P-8A, które zastąpią starzejące się P-3C Orion.

Informację o zamówieniu na kolejne Poseidony dla US Navy poprzedziła decyzja władz Australii o zakupie 8 P-8A (Australia kupi P-8A, 2014-02-21). Warto też dodać, że nabycie dodatkowych samolotów tego typu rozważają również Indie, które do tej pory zamówiły 8 P-8I (Pierwszy Neptun dla Indii, 2012-12-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.