Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

A-10 przeciwko Państwu Islamskiemu

Lotnictwo wojskowe, 28 listopada 2014

Amerykanie przebazowali na Bliski Wschód samoloty uderzeniowe A-10.

A-10C mają wzmocnić siły koalicji, walczącej z Państwem Islamskim / Zdjęcie: US Air Force

W ubiegłym tygodniu US Air Force przebazowały do Kuwejtu samoloty uderzeniowe Fairchild A-10C Thunderbolt II. Ich zadaniem będzie wsparcie sił koalicji w walce z bojówkami Państwa Islamskiego na terenie Iraku i Syrii w ramach operacji Inherent Resolve. Co ciekawe, decyzję taką podjęto mimo wciąż trwających dyskusji na temat wycofania części floty Thunderboltów z linii (A-10 kontra F-35, 2014-11-12).

A-10C należą do 163rd Expeditionary Fighter Squadron Blacksnakes, który obecnie wchodzi w skład reaktywowanej 332nd Air Expeditionary Group. Według tygodnika Jane’s Amerykanie przerzucili do Azji 6 Thunderboltów. Miejscem ich stacjonowania jest baza lotnicza Ahmed al-Jabr w Kuwejcie. W tym samym miejscu stacjonują także duńskie F-16AM, kanadyjskie CF-188 Hornet i włoskie Tornado IDS, również prowadzące działania przeciwko Państwu Islamskiemu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.