Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Produkcja F-35A dla Norwegii

Lotnictwo wojskowe, 20 kwietnia 2015

W zakładach w Fort Worth trwa produkcja pierwszego samolotu wielozadaniowego F-35A przeznaczonego dla Norwegii.

Pierwszy norweski F-35A po połączeniu skrzydeł i kadłuba i zabudowaniu niektórych elementów wyposażenia. Samolot będzie przekazany odbiorcy jesienią br. / Zdjęcie: MO Norwegii

9 kwietnia w zakładach Lockheed Martina w Fort Worth w Teksasie zakończono montaż głównych zespołów płatowca pierwszego samolotu wielozadaniowego F-35A Lightning II przeznaczonego dla Luftforsvaret (wojsk lotniczych) Norwegii, oznaczonego jako AM-1. W ciągu następnych tygodni zostanie on wyposażony w usterzenia, zespół napędowy, radiolokator i instalacje pokładowe (Spadochron hamujący dla norweskich F-35, 2014-08-25).

Kolejnym etapem będzie naniesienie na kadłub i skrzydła powłoki rozpraszającej promieniowanie radiolokacyjne. Następnie rozpoczną się próby naziemne AM-1. We wrześniu samolot zostanie oficjalnie przekazany Norwegom, razem z AM-2 – drugim F-35A dla Luftforsvaret, którego produkcja właśnie trwa w Fort Worth. Dwa kolejne F-35A, które także używane będą do szkolenia norweskich pilotów w bazie US Air Force Luke, trafią do ich rąk w 2016.

W latach 2017-2018 Luftforsvaret odbiorą 12 F-35A. Kolejnych 6 samolotów tego typu przekazanych będzie Norwegom w 2019 (6 kolejnych F-35A dla Norwegii, 2013-12-13). Rząd w Oslo zamierza zakupić docelowo 52 F-35A. Koszt ich zakupu szacowany jest na 67,9 mld NOK (32,5 mld zł), według aktualnego kursu korony norweskiej względem dolara USA.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.