Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nagroda dla Rubina

Przemysł zbrojeniowy, 26 maja 2015

Strzelecki celownik termowizyjny SCT Rubin został nagrodzony przez ministra obrony narodowej w ramach III Konkursu na najlepszą pracę naukową i badawczą z obszaru obronności państwa.

SCT Rubin ma wymiary 300 x 85 x 110 mm i masę 1,3 kg, jest zasilany 6 bateriami AA. Urządzenie jest gotowe do pracy w czasie krótszym od 30 s. Zasięg wykrycia celu wynosi 1200 m / Zdjęcie: Fabryka Broni

Produkowane przez warszawskie PCO urządzenie zostało wyróżnione w kategorii na najlepsze wdrożenie produktu, będącego wynikiem badań naukowych lub prac rozwojowych. Wcześniej Rubin został wyróżniony nagrodą Defender i nagrodzony Medalem Europejskim.

SCT Rubin jest pierwszym polskim celownikiem termowizyjnym z niechłodzoną mikrobolometryczną matrycą detektorów podczerwieni. Urządzenie zostało zaprojektowane w latach 2005-2008 przez specjalistów z Wojskowej Akademii Technicznej i PCO (Termowizyjne Rubiny dla WP, 2014-11-12). SCT Rubin umożliwia wykrycie i identyfikację celów bez względu na warunki oświetlenia oraz niekorzystne warunki atmosferyczne.

Obraz termowizyjny jest wyświetlany we wbudowanym okularze, który wyłącza się automatycznie po odsunięciu oka przez strzelca. Mechanizm ten eliminuje efekt oświetlania twarzy. Rubin dostarczany jest z zewnętrznym wyświetlaczem nahełmowym, dający strzelcowi dużą swobodę operowania celownikiem w pewnej odległości od oka, jak możliwość prowadzenia obserwacji i strzelań zza węgła (Rubin zza przeszkody, 2015-02-17). Celownik został wyposażony także w funkcję oszczędzania energii.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.