Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nagroda dla Rubina

Przemysł zbrojeniowy, 26 maja 2015

Strzelecki celownik termowizyjny SCT Rubin został nagrodzony przez ministra obrony narodowej w ramach III Konkursu na najlepszą pracę naukową i badawczą z obszaru obronności państwa.

SCT Rubin ma wymiary 300 x 85 x 110 mm i masę 1,3 kg, jest zasilany 6 bateriami AA. Urządzenie jest gotowe do pracy w czasie krótszym od 30 s. Zasięg wykrycia celu wynosi 1200 m / Zdjęcie: Fabryka Broni

Produkowane przez warszawskie PCO urządzenie zostało wyróżnione w kategorii na najlepsze wdrożenie produktu, będącego wynikiem badań naukowych lub prac rozwojowych. Wcześniej Rubin został wyróżniony nagrodą Defender i nagrodzony Medalem Europejskim.

SCT Rubin jest pierwszym polskim celownikiem termowizyjnym z niechłodzoną mikrobolometryczną matrycą detektorów podczerwieni. Urządzenie zostało zaprojektowane w latach 2005-2008 przez specjalistów z Wojskowej Akademii Technicznej i PCO (Termowizyjne Rubiny dla WP, 2014-11-12). SCT Rubin umożliwia wykrycie i identyfikację celów bez względu na warunki oświetlenia oraz niekorzystne warunki atmosferyczne.

Obraz termowizyjny jest wyświetlany we wbudowanym okularze, który wyłącza się automatycznie po odsunięciu oka przez strzelca. Mechanizm ten eliminuje efekt oświetlania twarzy. Rubin dostarczany jest z zewnętrznym wyświetlaczem nahełmowym, dający strzelcowi dużą swobodę operowania celownikiem w pewnej odległości od oka, jak możliwość prowadzenia obserwacji i strzelań zza węgła (Rubin zza przeszkody, 2015-02-17). Celownik został wyposażony także w funkcję oszczędzania energii.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra