Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Francja odebrała trzeciego Reapera

Lotnictwo wojskowe, 30 maja 2015

General Atomics dostarczył trzeci egzemplarz bezzałogowca MQ-9 Reaper zamówiony przez francuskie wojska lotnicze. Poprzednie dwa wylatały już ponad 4 tys. godzin.

Trzeci francuski Reaper w czasie testów w Kalifornii / Zdjęcie: DGA

General Atomics Aeronautical Systems Inc (GA-ASI) dostarczył trzeci egzemplarz bezzałogowca MQ-9 Reaper zamówiony przez francuskie wojska lotnicze. Po testach trafił on do składu eskadry 1/33 Belfort z 709. bazy Cognac-Château Bernard. Zajmuje się ona rozpoznaniem i wsparciem wojsk lądowych.

Pierwsze dwa Reapery GA-ASI dostarczył w styczniu 2014. Do tej pory wylatały one ponad 4 tys. godzin. W konfiguracji dostarczanej Francji Reaper (Predator B), w standardzie Block I, może przenosić wyposażenie o masie 390 kg we wnętrzu kadłuba i 1350 kg na pylonach zewnętrznych. Francuskie Reapery nie są uzbrojone.

Pierwotnie trzeci Reaper został odebrany przez Direction Générale de l'Armement (DGA) 23 kwietnia. Testowano go w Kalifornii. Próby przeprowadzali operatorzy francuscy.

Wszystkie trzy francuskie Reapery znalazły się w Nigerii (Francuskie Reapery już w Afryce , 2014-01-08). Są wykorzystywane w operacji Barkhane. Wspomogą w akcji inne bezzałogowce Armee de l’Air – Harfang (2 tysiące godzin Harfangów nad Mali, 2013-09-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.