Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ujawniono imię LCS 23

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 30 lipca 2015

US Navy podała imię kolejnego okrętu typu Freedom, przyszłego USS Cooperstown (LCS 23).

Przyszły USS Cooperstown (LCS 23) będzie ostatnim okrętem budowanym w ramach zlecenia z 2010. Przed 5 laty US Navy zamówiła 10 jednostek typu Freedom, które dostarczy Lockheed Martin / Zdjęcie: Lockheed Martin

Sekretarz US Navy, Ray Mabus, poinformował że nowy okręt typu Freedom otrzyma imię USS Cooperstown. Jednostka powstanie w ramach programu Littoral Combat Ship. Jej budowę zlecono w 2010. Marynarka wojenna USA złożyła wówczas zamówienie na dostawę 10 jednostek tego typu (Dwaj zwycięzcy, 2010-12-30).

LCS 23 będzie pierwszym okrętem w historii US Navy noszącym imię Cooperstown. Imię wybrano dla uczczenia grupy kilkudziesięciu amerykańskich baseballistów, którzy w przeszłości wsławili się odwagą na polu walki, w tym na frontach II wojny światowej. Weterani i ich osiągnięcia zostali upamiętnieni w galerii sław National Baseball Hall of Fame w Cooperstown, w stanie Nowy Jork.

Przyszły USS Cooperstown powstanie w stoczni Marinette Marine z Wisconsin, należącej do włoskiej Fincantieri. Okręt zbuduje wielonarodowe konsorcjum, na czele którego stoi Lockheed Martin. LCS 23 będzie ostatnią jednostką budowaną w ramach wspomnianego kontraktu sprzed 5 lat.

Przed kilkoma dniami US Navy podała imiona 2 okrętów typu Independence, które również powstają w ramach programu LCS. Jednostki budowane są w układzie trimarana. Powstają w stoczni Austal USA w Alabamie (Podano imiona kolejnych LCS, 2015-07-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra