Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wodowanie USS Milwaukee

Marynarka wojenna, 23 grudnia 2013

US Navy poinformowała o wodowaniu kolejnego okrętu klasy Littoral Combat Ship, typu Freedom, USS Milwaukee (LCS 5).

Ceremonia wodowania USS Milwaukee (LCS 5) na terenie zakładów stoczniowych Marinette Marine w stanie Wisconsin / Zdjęcie: US Navy

Ceremonia wodowania odbyła się na terenie zakładów stoczniowych Marinette Marine w stanie Wisconsin. USS Milwaukee jest 5. okrętem budowanym w ramach programu LCS i 3. powstającym w konfiguracji jednokadłubowej. Prace nad LCS 5 ruszyły w październiku 2011.

Omawiany okręt, a także zwodowany kilka dni wcześniej USS Jackson (LCS 6) (Wodowanie USS Jackson, 2013-12-16), są pierwszymi budowanymi w ramach zawartego pod koniec 2010 porozumienia o dostawie 20 jednostek tej klasy, po 10 obydwu typów (Dwaj zwycięzcy, 2010-12-30, Niższe ceny kolejnych LCS, 2011-03-18).

W najbliższych miesiącach rozpoczną się próby morskie USS Milwaukee, realizowane najpierw przez producenta, Lockheed Martina, a następnie przez specjalistów z US Navy Board of Inspection and Survey (INSURV). Okręt ma zostać przekazany US Navy w 2015. Niewykluczone, że po jego oficjalnym przyjęciu do służby, LCS 5 zostanie wysłany na kilka miesięcy do Singapuru. Podobnie jak inny jednokadłubowiec, pierwszy typu Freedom, USS Freedom (LCS 1) (Więcej LCS w Singapurze, 2013-12-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.