Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wodowanie USS Jackson

Marynarka wojenna, 16 grudnia 2013

Austal USA poinformowało o wodowaniu kolejnego okrętu klasy Littoral Combat Ship, typu Independence, przyszłego USS Jackson (LCS 6).

Zdjęcie: US Navy

Ceremonia wodowania okrętu odbyła się pod koniec minionego tygodnia na terenie zakładów stoczniowych Austal USA w Mobile w Alabamie (na zdjęciu inny z okrętów typu Independence, USS Coronado (LCS 4)). Stępka pod USS Jackson została położona w październiku 2012 (Stępka pod LCS 6, 2012-10-23). Z kolei wiosną 2014 otrzyma on swoje imię.

Wodowanie okrętu pozwoli producentowi na przeprowadzenie prac wykończeniowych, a także pierwszych prób. Kompletny program prób morskich przeprowadzony zostanie przez specjalistów z US Navy Board of Inspection and Survey (INSURV).

W przyszłym tygodniu zwodowany zostanie inny LCS, budowany w oparciu o projekt jednostek typu Freedom, USS Milwaukee (LCS 5). Oba okręty są pierwszymi produkowanymi w ramach zawartego pod koniec 2010 porozumienia o dostawie 20 jednostek omawianej klasy, po 10 obu typów (Dwaj zwycięzcy, 2010-12-30, Niższe ceny kolejnych LCS, 2011-03-18).

Niewykluczone, że któryś ze wspomnianych okrętów zostanie w najbliższym czasie wysłany do Azji. Zakończona właśnie 10-miesięczna misja USS Freedom w Singapurze (USS Freedom dotarł do Singapuru, 2013-04-19), była pierwszą z wielu, zapowiedzianych przez US Navy (Więcej LCS w Singapurze, 2013-12-13). Ich celem jest ocena rzeczywistego potencjału okrętów klasy LCS przed ich stałym przebazowaniem na wody Oceanu Spokojnego (LCS w Singapurze, 2012-06-03). W 2014 w kierunku Azji wyjść ma USS Fort Worth (LCS 3).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.