Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne Mi-171Sz-P trafiły do Peru

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 04 sierpnia 2015

Wojska lądowe Peru odebrały kolejne trzy śmigłowce transportowe Mi-171Sz-P.

Nowe śmigłowce transportowe Mi-171Sz-P lotnictwa wojsk lądowych Peru pokazano oficjalnie 29 lipca, podczas parady z okazji Dnia Niepodległości / Zdjęcie: Rostech

Pod koniec lipca Aviación del Ejército (lotnictwo wojsk lądowych Peru) odebrało kolejne trzy rosyjskie Mi-171Sz-P. Śmigłowce pokazano publicznie podczas parady z okazji peruwiańskiego Dnia Niepodległości. W br. wojska lądowe Peru odbiorą ostatnie z 24 wiropłatów zamówionych pod koniec 2013 (Peru zamawia 24 Mi-171, 2013-12-23).

Pierwsze 8 śmigłowców dotarło do Peru w 2 transzach pod koniec 2014 (Kolejna dostawa peruwiańskich Mi-171Sz, 2014-12-29). Tegoroczne dostawy wiropłatów miały rozpocząć się w kwietniu (Kolejne Mi-171Sz dla Peru, 2014-07-24). Lima tłumaczyła powstałe opóźnienie problemami natury finansowej i nadmierną biurokracją (Kolejne Mi-171Sz-P dopiero w maju, 2015-04-28).

Nowe śmigłowce będą używane przez wybrane jednostki Ejército del Perú do walki z grupami trudniącymi się przemytem narkotyków i uzbrojenia w dolinach rzek Apurímac, Ene i Montano, a także z rebeliantami z marksistowskiego ugrupowania Sendero Luminoso (Świetlisty Szlak). Wiropłaty mają też służyć do patrolowania Amazonii w ramach rządowego programu Sivan (Sistema de Vigilancia Amazónico y Nacional, Peruwiański program monitorowania Amazonii, 2015-01-21).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra